• یکشنبه ۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1584-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمان خبر داد:

پیشرفت 45 درصدی پروژه انتقال آب شرب سد نساء به بم و براوات/سال 98؛ زمان رسیدن آب شرب سد نسا به بم

سرپرست استانداری کرمان در بدو ورود به شهرستان بم و پس از استقبال امام جمعه ، فرماندار و سایر مسئولان شهرستانی از طرح آبرسانی به بم و بروات از طریق سد نسا بازدید کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، صبح امروز 8 مهرماه سرپرست استانداری کرمان در سفر یکروزه به شهرستان بم به همراه جمعی از مسئولین از طرح آبرسانی به بم و بروات از طریق سد نسا بازدید کردند.

ابراهیم علیزاده مدیر عامل آب منطقه ای استان کرمان در حاشیه این بازدید گفت: این طرح شامل 53 کیلومتر لوله گذاری، ایستگاه پمپاژ با هد 230 متری و تصفیه خانه ای با ظرفیت یک هزار و 500 لیتر بر ثانیه می باشد.

وی از پیشرفت 45 درصدی این پروژه خبر داد و بیان کرد: تاکنون 122 میلیارد تومان برای اجرای پروژه آبرسانی به شهرستان های بم و بروات از سد نساء هزینه شده که برای اتمام این پروژه 200 میلیارد تومان دیگر اعتبار مورد نیاز است.

مدیر عامل شرکت آب منطقه ای کرمان به سفرهای ریاست جمهوری اشاره کرد و افزود: در دو سفر ریاست جمهورب به استان کرمان برای اجرای این طرح 285 میلیارد تومان مصوب شد که تاکنون 107 میلیارد تومان آن تخصیص یافته است.

وی عنوان کرد: اگر مابقی اعتبارات در سال جاری و سال آینده به این پروژه تخصیص یابد این پروژه که در سال 90 کلید خورده می تواند در سال 98 به بهره برداری برسد.

علیزاده در پایان خاطرنشان کرد: هم اکنون 92 میلیون متر مکعب در پشت سد نسا ذخیره داریم.

به گزارش ایسنا؛ سرپرست استانداری کرمان از تصفیه خانه طرح آبرسانی بم و بروات و همچنین ایستگاه پمپاژ بازدید کرد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: