• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس:

خروجی برنامه‌های استان باید براساس سند جامع بهره‌وری باشد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با توجه به مصوبات و مسائل ستاد اقتصاد مقاومتی، سند جامع بهره وری در بخش های مختلف در استان داریم که این سند مبنای عمل ماست و خروجی برنامه باید براین اساس باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز پنجم مهرماه در جلسه شورای گفت‌و‌گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان اظهار کرد: یکی از احکام برنامه ششم توسعه، بهره وری است که 2.8 درصد از نرخ رشد اقتصادی مربوط به این حوزه است که تقریبا عدد بالایی است.

وی افزود: اگر به این حوزه نپردازیم آن انتظاراتی که در کشور و استان داریم به عمل نمی آید و نرخ رشد اقتصادی باید سالانه هشت درصد محقق شود که یک سوم از این نرخ رشد متعلق به بهره وری است که شاخص مهم و اثرگذاری است.

پورابراهیمی تصریح کرد: سازمان برنامه ریزی استان کرمان در موضوع بهره وری سند تدوین کرده که سند جامعی است و موضوعات مربوط به راهبردها، سیاست ها و اقدامات را مطرح کرده که باید این سند مورد توجه بوده و دست اندرکاران در بخش های مختلف، موضوع را با تعامل با سازمان برنامه به پیش ببرند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: مصوبات جلسات باید در راستای سند بهره وری باشد و اگر نیاز به تغییراتی است، با نظر سازمان برنامه اعمال شود و اقدامات عملیاتی اتاق بازرگانی همخوانی داشته باشد و دو اقدام متفاوت و متناقض انجام ندهیم.

وی افزود: موضوع بهره وری اگر تنها ناظر به بخش کشاورزی است، باید گزارش های عملیاتی در جلسات آینده در این بخش ارائه شود و در بخش های دیگر باید سند بهره وری و برنامه ها دیده و عملیاتی شود و اگر اتاق بازرگانی به همه بخش ها ورود کند، استقبال می کنیم.

پورابراهیمی اظهار کرد: با توجه به مصوبات و مسائل ستاد اقتصاد مقاومتی، سند جامع بهره وری در بخش های مختلف در استان داریم که این سند مبنای عمل ماست و خروجی برنامه باید براین اساس باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: