• پنجشنبه ۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1084-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق بازرگانی کرمان:

استان کرمان در رده‌های پایین توسعه قرار دارد

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان تصریح کرد: همواره می گوییم کرمان استان نخست معدنی، کشاورزی با نیروی انسانی فعال است اما بررسی نابرابری های توسعه در استان های مختلف که با بررسی 93 شاخص توسعه توسط مرکز پژوهش های مجلس در بهمن 96 انجام شده، می گوید استان کرمان در رتبه های پایینی در زیربنایی، فرهنگی، آموزش و اقتصادی دارد که براین اساس به هیچ وجه این رده بندی متناسب با امکانات استان کرمان نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" امروز پنجم مهرماه در جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان اظهار کرد: شاید انتظار این باشد که در جلسات به موضوعات روز بپردازیم هرچند ما از این مسائل در استان غافل نیستیم، به عنوان مثال در بحث پیمان سپاری ارزی مشکلات عدیده ای برای صادرکنندگان استان به وجود آمده بود که تا عالی ترین سطح مسوولان در هفته گذشته کار را دنبال کردیم و در پیگیری مسائل روز در مجامع فعال دیگر کار را پی  می گیریم.

وی با اشاره به اینکه شورای گفت و گو باید به مباحث کلیدی اختصاص پیدا کند، افزود: هر چند دچار دور باطل شده ایم و می گوییم چون به مباحث اساسی نپرداخته ایم به مشکلات کنونی دچار شده ایم.

طبیب زاده در ادامه با اشاره به اهمیت بهره وری تصریح کرد: همواره می گوییم کرمان استان نخست معدنی، کشاورزی با نیروی انسانی فعال است اما بررسی نابرابری های توسعه در استان های مختلف که با بررسی 93 شاخص توسعه توسط مرکز پژوهش های مجلس در بهمن 96 انجام شده، می گوید استان کرمان در رتبه های پایینی در زیربنایی، فرهنگی، آموزش و اقتصادی دارد که براین اساس به هیچ وجه این رده بندی متناسب با امکانات استان کرمان نیست.

وی با اشاره به شاخص های توسعه پایدار بیان کرد: سرانه آب در دسترس استان کرمان رتبه دوم بعد از خوزستان است و آب های زیرزمینی را مصرف می کنیم که خشک شدن آنها به چشم نمی آید و این شرایط می گوید همه باید نسبت به آب حساس شوند.

رییس اتاق بازرگانی استان کرمان گفت: بیشتر کشاورزی استان در جنوب متمرکز است که اگر بهره ور نشود، حتما مشکلاتی به وجود می آید.

وی تاکید کرد: ارتقاء بهره وری ضرورت اجتناب ناپذیری است و باید بدانیم کجا هستیم، به کجا می رویم و باید اصلاحات را انجام بدهیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: