• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-2414-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

فرمانده تیپ مهندسی رزمی خیبر استان کرمان:

اگر لازم باشد لباس رزم به تن کرده و از انقلاب و نظام و خون شهداء دفاع خواهیم کرد

فرمانده تیپ مهندسی رزمی خیبر استان کرمان با اشاره به اینکه مردم ما نخواهند گذاشت که دشمن به اهداف خود برسد، گفت: ما همگی اگر لازم باشد لباس رزم به تن کرده و از انقلاب و نظام و خون شهداء دفاع خواهیم کرد، ما هرگز روزهای سخت دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهیم کرد که هر یک از عملیات‌ها به سختی گذشت تا توانستیم تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "علی کارنما" پیش از ظهر امروز چهارم مهرماه در گردهمایی سنگرسازان بی سنگر جنوب شرق کشور و یادواره 130 شهد تیپ مهندسی رزمی خیبر جهاد کرمان، گفت: جهادسازندگی نامی آشنا و دلنشین در همه روستاها و دورالتاده‌ترین نقاط کشور بود.

وی به تاریخچه تشکیل جهادسازندگی اشاره کرد و افزود: جهاد سازندگی از سال 1360 به عنوان ستاد پشتیبانی کلید خورد و 15 سال بعد به صورت رسمی وارد جبهه‌های نبرد شد که احداث پل شناور خیبر یکی از افتخارات بوده و یکی از بهترین‌ها در ارتش‌های جهان شناخته شد.

فرمانده تیپ مهندسی رزمی خیبر استان کرمان از ابتکارات رزمندگان جهاد در جبهه‌های جنگ سخن به میان آورد و عنوان کرد: جهاد اولین موشک را ساخت و سدهای موثری برای پیشروی رزمندگان در جبهه‌ها ایجاد کرد.

وی با بیان این مطلب که جهادسازندگی 3 هزار شهید که 130 شهید از کرمان هستند، همچنین یک هزار جانباز و 14 آزاده تقدیم کرده است و از ایثار و خودگذشتگی رزمندگان سخن به میان آورد و بیان کرد: بچه‌های دوران جنگ در معنا سیر می‌کردند و دلبسته دنیا نبودند، به‌طوری‌که استاندار وقت اعلام کرد که اگر کسی زمین می‌خواهد اعلام کند، اما حتی یک نفر هم داوطلب پیدا نکردیم، این بزرگواری آنان را نشان می‌دهد، آنان پایه‌های جنگ را ریختند ولی آلوده دنیا نشدند.

کارنما اضافه کرد: این خصوصیت شهداء در جامعه کم‌رنگ و کم‌رنگ‌تر شد، همه نقاط دنیا از این نیروی خلاق و آماده بعد از جنگ برای توسعه کشور استفاده می‌کنند، اما ما از آن بهره نبردیم و جهاد سازندگی را منحل کرده و آن را از بین بردیم.

فرمانده تیپ مهندسی رزمی خیبر با بیان اینکه اگر از این روحیه استفاده می‌کردیم، می‌توانستیم در مسیر روشن قرار گرفته و به اوج برسیم، تاکید کرد: باید امید را در میان مردم زنده نگه داشت، باید مدنظر داشت اتحاد و همبستگی ملت در ابعاد گسترده، جلوگیری از غارت منابع ملی و اتحاد احزاب مسائلی هستند که می‌توانیم با آنان به اهداف خود برسیم.

وی با اشاره به اینکه مردم ما نخواهند گذاشت که دشمن به اهداف خود برسد، گفت: ما همگی اگر لازم باشد لباس رزم به تن کرده و از انقلاب و نظام و خون شهداء دفاع خواهیم کرد، ما هرگز روزهای سخت دوران دفاع مقدس را فراموش نخواهیم کرد که هر یک از عملیات‌ها به سختی گذشت تا توانستیم تمامیت ارضی خود را حفظ کنیم.

کارنما از رهبری به عنوان یک عمود نام برد و اضافه کرد: اگر مشکلی برای کشور ما پیش بیاید پشت سر رهبری ایستاده و آن را حل می‌کنیم.

وی عنوان کرد: سپردن کشاورزی به دست جهاد کار بسیار نادرستی بود، کشاورزی باید در دست خود کشاورزان قرار می‌گرفت، کار جهاد، سازندگی و عمران بود و در همین زمینه هم موفق می‌شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: