• چهارشنبه ۴ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-487-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

دبیر علمی هفتمین کنگره ادبیات پایداری:

استان کرمان به عنوان قطب ادبیات پایداری معرفی شد

دبیر علمی هفتمین کنگره ادبیات پایداری گفت: با تشکیل شورای علمی از دانشگاه‌های مختلف کشور تاکنون 6 کنگره را راه‌اندازی کردیم و اینگونه استان کرمان به عنوان قطب ادبیات پایداری معرفی شد و اسفند ماه سال جاری هفتمین کنگره با محوریت ادبیات تطبیقی پایداری برگزار می‌شود.
  به گزارش ایسنا منطقه کویر، احمد امیری‌ خراسانی  در مراسم رونمایی از هشت عنوان کتاب تاریخ‌ نامه دفاع مقدس گفت: استان کرمان در تمام زمینه ‌های جایگاه خاص خود را دارد و توانسته، خوب و زیبا جلوه کند در بخش دفاع مقدس نیز اینگونه بوده است.
وی افزود: نخستین کنگره سرداران شهید استان ‌های کرمان و سیستان و بلوچستان سال‌ ها قبل در کرمان برگزار شد و با همکاری بیش از 40 استاد دانشگاه زندگینامه بیش از 100 نفر از سرداران این دو استان نگارش یافت و بسیاری از آن ‌ها تبدیل به کتاب شد که کار بسیار ارزشمندی بود.
امیری‌ خراسانی با ابراز تأسف نسبت به اینکه در بحث پژوهش و نگارش کمتر کار شده است، بیان کرد: طی سال 82 در بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان نخستین انجمن دفاع مقدس تشکیل و اساسنامه ‌ای برای آن نگاشته شد.
وی تصریح کرد: همچنین نخستین بار رشته ادبیات پایداری را در مقطع کارشناسی ارشد در استان کرمان راه‌ اندازی شد و اکنون بیش از 30 دانشگاه معتبر کشور این رشته را در دستور کار خود قرار دادند، سپس در صدد بر آمدیم که تحقیقات خود را در این زمینه دانشگاهی کنیم.
 امیری‌ خراسانی اظهار کرد: بر همین اساس نخستین کنگره ادبیات پایداری را برگزار کردیم و دبیرخانه دائمی آن در کرمان قرار گرفت که با تشکیل شورای علمی از دانشگاه‌های مختلف کشور تاکنون 6 کنگره را راه ‌اندازی کردیم و اینگونه استان کرمان به عنوان قطب ادبیات پایداری معرفی شد و اسفند ماه سال جاری هفتمین کنگره با محوریت ادبیات تطبیقی پایداری برگزار می ‌شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: