• سه شنبه ۳ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-187-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیرکل میراث‌ فرهنگی استان کرمان:

تمامی هنرمندان صنایع‌ دستی استان کرمان بیمه می شوند

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان از امکان بیمه تمامی افراد شاغل در رشته های مختلف صنایع‌دستی و هنرهای سنتی این استان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" با اعلام این خبر افزود: در راستای اجرای ماده 2 آیین نامه اجرایی همکاری بین صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی، گردشگری کشور؛ شرایط برای بیمه همه افراد شاغل در رشته های مختلف صنایع دستی و هنرهای سنتی فراهم شده است.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین هدف این تفاهم نامه حمایت از هنرمندان صنایع دستی و شاغلان روستایی و عشایری در موضوعاتی مانند بازنشستگی، فوت و از کارافتادگی است.

فرخی با بیان اینکه طبق مفاد این تفاهم نامه، 10 درصد حق بیمه هنرمندان صنایع دستی را دولت و پنج درصد آن را هنرمندان پرداخت خواهند کرد، تصریح کرد: بر این اساس صنعتگران صنایع دستی شاغل در روستاها و شهرها و دارای پروانه مشاغل خانگی و یا پروانه تولید انفرادی شامل این بیمه می شوند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 70 هزار هنرمند در 60 رشته صنایع دستی در استان کرمان به طور مستقیم فعالیت می کنند تاکید کرد: در این راستا متقاضیان می توانند با مراجعه و اخذ معرفی نامه از معاونت صنایع دستی استان و یا نمایندگی های این اداره کل در شهرستانها و سپس با مراجعه به کارگزاری‌های صندوق برای عضویت و بهره مندی از مزایای بیمه شغلی اقدام کنند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: