• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان:

شرایط کشور، فاصله مددجویان کمیته امداد را با رفع فقر مطلق زیاد کرد

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان گفت: در انتهای سال 96 فاصله ما با رفع فقر مطلق کم شده بود اما تغییر شرایط کشور، فاصله مددجویان ما را با رفع فقر مطلق زیاد کرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یحیی صادقی" امروز دوم مهرماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان اظهار کرد: استراتژی مهم ما در کمیته امداد این است که ما به دنبال کاهش مددجویان از طریق ایجاد اشتغال هستیم.

وی افزود: 7800 شغل در سال گذشته ایجاد کرده ایم در حالی که تعهد ما 4500 نفر بود و در این راستا تسهیلات در اختیار قرار دادیم که باید مددجویان با توانمندسازی از گردونه حمایت خارج و عده ای جایگزین شوند.

صادقی تصریح کرد: بحث رفع سوءتغذیه کودکان زیر 6 سال و زنان باردار جزو برنامه های کمیته امداد است که با همکاری دانشگاه های علوم پزشکی کار را پیش می بریم و تنها برای مددجویان کمیته امداد نیست.

وی بیان کرد: 75 هزار خانوار مستمری بگیر دائمی کمیته امداد در استان کرمان هستند که با احتساب دو و نیم نفر متوسط جمعیت در هر خانوار نزدیک به 200 هزار نفر را شامل می شوند.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: در انتهای سال 96 فاصله ما با رفع فقر مطلق کم شده بود اما تغییر شرایط کشور، فاصله مددجویان ما را با رفع فقر مطلق زیاد کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: