• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بهزیستی استان کرمان:

9.7 درصد جمعیت استان کرمان مستمری بگیر بهزیستی و کمیته امداد هستند

مدیرکل بهزیستی استان کرمان گفت: 9.7 درصد جمعیت استان کرمان مستمری بگیر بهزیستی و کمیته امداد هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس صادق زاده" امروز دوم مهرماه در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان کرمان درباره برنامه رفع فقر مطلق اظهار کرد: در برنامه ششم جمله رفع فقر مطلق را داریم که در هیچ جای دنیا رفع به کار نمی رود و تعدیل و تبدیل شرایط به شرایط بهتر کاربرد دارد.

وی افزود: رفع فقر با فعالیت هایی که انجام می دهیم شدنی نیست و اینکه از طریق یارانه و کمک های ریالی فقر را کاهش بدهیم از نظر علمی مردود است و پرداخت مالی خودش فقرآور است.

صادق زاده تصریح کرد: باید تبدیل به شرایط بهتر را از طریق توانمندسازی و ایجاد اشتغال دنبال کنیم و افراد را به حدی از توانمندی برسانیم که اداره زندگی خود را بتوانند انجام بدهند.

وی بیان کرد: تامین معیشت، پوشش بیمه اجتماعی، حمایت های تحصیلی(اولویت با بازمندگان از تحصیل است)، اشتغال، مسکن و امنیت غذایی در برنامه دنبال می شود و براساس اولویت بندی ابتدا جمعیت زیر خط فقر شدید و در مرحله بعد کسانی که درآمد کمتر از حداقل دستمزد را دارند، پوشش می دهد که بهزیستی و کمیته امداد در این زمینه تلاش می کنند.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان در ادامه گفت: 9.7 درصد جمعیت استان کرمان مستمری بگیر بهزیستی و کمیته امداد هستند.

وی افزود: یک هزار و 638 نفر پشت نوبت بهزیستی هستند که در هفته گذشته 10 هزار نفر را به جمعیت مستمری بگیران اضافه کردیم.

صادق زاده تصریح کرد: 140 هزار و 288 نفر از بهزیستی استان کرمان مستمری و خدمات دریافت می کنند و در سال گذشته 2303 نفر از مددجویان ما تسهیلات خوداشتغالی دریافت کرده اند.

وی بیان کرد: هدف این است تا پایان سال 44 هزار و 558 نفر را تحت پوشش بهزیستی قرار بدهیم و هدف کلان عدالت اجتماعی و تامین یک وعده غذای گرم در روستاها و حاشیه شهرهاست.

مدیرکل بهزیستی استان کرمان با اشاره به کمک به تامین مسکن مددجویان و تامین 4 هزار و 928 نفر تا پایان سال اظهار کرد: در راستای ایجاد اشتغال و رفع مشکل در جنوب استان در 50 خانواده که یک معلول شدید یا سالمندی شدید داشته و یک نفر در این خانواده بیکار بود، آموزش داده و اکنون حقوق دریافت می کند و تحت حمایت بیمه نیز قرار دارد.

وی در پایان با اشاره به تصویب انجام آزمایش ژنتیک گفت: با اجرایی شدن این امر از رشد 40 هزار نفری معلولیت مادرزادی در کشور می شود جلوگیری کرد که زیرساخت این کار در کرمان صورت گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: