• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست استانداری کرمان خواستار شد:

انجام 50 درصدی تعهدات اشتغال دستگاه های اجرایی استان تا پایان مهرماه سال جاری

سرپرست استانداری کرمان خواستار انجام 50 درصدی تعهدات اشتغال دستگاه های اجرایی استان تا پایان مهرماه سال جاری شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" صبح امروز دوم مهرماه در نهمین کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان کرمان گفت: تا آخر مهر دستگاه‌های اجرایی که سهمیه اشتغال آنها مشخص است، بایستی 50 درصد اشتغال خود را ایجاد کنند.

وی از رتبه بیست و ششم استان کرمان در جذب تسهیلات اشتغال روستایی خبر داد و بیان کرد: استان اصفهان رتبه نخست در جذب تسهیلات اشتغال روستایی کسب کرده است و رتبه استان کرمان نشان می دهد که در این حوزه به خوبی عمل نکرده ام و باید دلایل این ضعف را مشخص و بررسی کنیم

سرپرست استانداری کرمان با تاکید بر اجرای طرح اعطای تسهیلات در حوزه خوداشتغالی، بیان کرد: بایستی تسهیلات روستایی تا پایان مهرماه سال جاری 40 درصد و تسهیلات حوزه مهارت آموزی 100 درصد محقق شود.

بر پایه این گزارش، "رضا اسماعیلی" مدیر کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه به ارایه گزارش تحقق برنامه دو سالانه اشتغال پرداخت و بیان کرد: متاسفانه در سال جاری اتفاق خاصی در بخش ایجاد اشتغال رخ نداده است، به‌گونه‌ای که تعهد استان در سال جاری برای ایجاد اشتغال 35 هزار شغل است که تاکنون فقط 8 هزار شغل در سامانه رصد ثبت شده است.

وی از وجود 42 دستگاه اجرایی موثر در اشتغال استان خبر داد و گفت: از بین 42 دستگاه اجرایی، 11 دستگاه اثر بیشتری در ایجاد اشتغال دارند، به‌طوری‌که 80 درصد اشتغال با حمایت و همکاری این 11 دستگاه ایجاد می‌شود و باید تا پایان سال 28 هزار و 709 اشتغال ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا، "رضا سنجری" مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری کرمان نیز در این جلسه گفت: در دو ماه گذشته در مبحث تسهیلات روستایی، فراگیر و خود اشتغالی تغییر رویکردی ایجاد شده و در این مدت زمان در بخش معرفی به بانک ها 202 درصد رشد داشتیم، همچنین در بخش طرح‌های مصوبه شده، انعقاد قرارداد و ... رشد خوبی داشتیم، به‌گونه‌ای که153 درصد در دست بررسی بانک‌ها، 99 درصد مصوب، 135 درصد انعقاد قرارداد و 118 درصد پرداخت مبلغ بوده است.

وی عنوان کرد: در بخش تعداد طرح‌هایی که دستگاه‌ها برای استفاده از تسهیلات روستایی معرفی کردند، بیشترین طرح ها مربوط به سازمان جهادکشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و طرح‌های مربوط به حوزه ICT بوده است.

مدیر کل هماهنگی امور اقتصادی و بین‌المللی استانداری کرمان اظهار کرد: اعتبارات استان در 6 ماهه اول سال جاری در بخش اشتغال خرد، خانگی و خوداشتغالی  149 میلیارد تومان است که 97 میلیارد تومان آن ابلاغ و تاکنون 26 درصد آن جذب شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: