• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-386-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:

رشد 4 درصدی جمعیت دانش‌آموزی استان در سال تحصیلی جدید/ هیچ کلاسی بدون معلم نیست

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در سال تحصیلی جدید جمعیت دانش آموزی استان کرمان رشد 4 درصدی دارد و قریب به 630 هزار دانش آموز در 7600 مدرسه و 29 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "احمد اسکندری نسب" صبح امروز اول مهرماه در مراسم نواختن زنگ مهر و ایثار و بازگشایی مدارس در کرمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهداء اظهار کرد: این هفته درس ایثار، از خودگذشتگی و جوانمردی را برای همه ما ارمغان می آورد و امیدواریم در مسیر تعلیم و تربیت به گونه ای حرکت کنیم که جامعه هدف با این آرمان ها مانوس شود.

وی افزود: وزارت آموزش و پرورش از وزارتخانه های تاثیرگذار است که کار خود را براساس سند تحول بنیادین که تنها راهکار و برنامه اجرایی آموزش و پرورش در سراسر کشور است و به عنوان نقشه راه همه دست اندرکاران تعلیم و تربیت در دستور کار قرار دارد.

اسکندری نسب با بیان اینکه امروز همه فرهنگیان شریف ایران اسلامی با رویکرد فرهنگی و تربیتی کار و فعالیت خود را آغاز خواهند کرد، تصریح کرد: در استان کرمان زیرساخت های لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید فراهم شده و هیچ کلاسی بدون معلم نیست.

وی بیان کرد: در سال تحصیلی جدید جمعیت دانش آموزی استان کرمان رشد 4 درصدی دارد و قریب به 630 هزار دانش آموز در 7600 مدرسه و 29 هزار کلاس درس مشغول به تحصیل می شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در ادامه با اشاره به همدلی اعضای شورای آموزش و پرورش استان گفت: تحول در محتوا و برنامه های آموزش و پرورش، نیروی انسانی و اداره آموزش و پرورش استان را دنبال می کنیم و در این راستا شعار «تکریم معلم، مدرسه پویا و مدیریت منابع» را در دستور کار قرار داده ایم که برگرفته از سند تحول است.

وی افزود: راه یابی و رسیدن به اهداف بلند آموزش و پرورش بدون کمک و مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی میسر نخواهد بود و آموزش و پرورش به عنوان خانه دوم آینده سازان کشور در تلاش است کانون گرمی از محبت، صفا و زندگی کردن در مدارس ایجاد کند و معتقدیم مدرسه محوری در دستور کار وزارت قرار گرفته و می گیرد.

اسکندری نسب تصریح کرد: معتقدیم اصلی ترین فعالیتی که باید انجام شود، در مدرسه است و مدرسه می تواند داشن آموزی تربیت کند که در طراز نظام جمهوری اسلامی باشد و باید به بچه ها صبر، تحمل، همکاری، نوعدوستی و ایران‌دوستی بیاموزیم.

به گزارش ایسنا، این مراسم با حضور جمعی از مسوولان و فرماندهان نظامی و انتظامی برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: