• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-286-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست استانداری کرمان در مراسم نواختن زنگ مهر خبر داد:

3 میلیون تومان؛ سرانه هزینه هر دانش‌آموز کرمانی

سرپرست استانداری کرمان گفت: دولت نیز سعی خود را در حد امکاناتی که وجود دارد در زمینه تعلیم و تعلم انجام داده و طبق آمار در استان کرمان سرانه هزینه ای که دولت برای هر دانش آموز می کند، حدود 3 میلیون تومان است که از متوسط شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" صبح امروز اول مهرماه در مراسم نواختن زنگ مهر و ایثار و بازگشایی مدارس در کرمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس اظهار کرد: به تعبیر یک نویسنده، اول مهر آغاز سرنوشت و قدرت یک ملت، آغاز دموکراسی، آزادی و توسعه یک کشور و ملت است.

وی افزود: این تعبیر به این معنی است که جامعه آغاز تحول و ترقی از مدارس و دانشگاه ها را انتظار دارد و توقع دارد دانش آموزی که از مدرسه و دانشگاه فارغ التحصیل می شود، مقررات راهنمایی و رانندگی را بیشتر دانسته و عمل کند، محیط زیست را بهتر شناخته و حفظ کند و به سلامتی خود بیشتر توجه کند و مراوات اجتماعی را بهتر دانسته و عمل نماید.

فدایی تصریح کرد: همه این مسائل به موضوع مهم فلسفه تعلیم و تربیت و هدف آموزش و پرورش بر می گردد.

سرپرست استانداری کرمان با مطرح کردن اینکه چه هدفی برای آموزش و پرورش متصور هستیم؟ بیان کرد: برخی معتقد هستند آموزش و پرورش باید فرد را طوری تربیت کند که برای جامعه مفید باشد و گوشه ای از کار جامعه را به عهده بگیرد و نظریه دیگر این است که هدف تعلیم و تعلم، آموزش تفکر و روش اندیشیدن است و گروه دیگری می گویند «هدف این است که فرد چگونه به تفرد خود جامعه عمل بپوشاند».

وی با اشاره به اینکه نظریه دیگر این است که هدف آموزش و پرورش اخلاقی تر کردن انسان هاست، افزود: نظریه ای مبنی بر اینکه فلسفه آموزش و پرورش هنر زندگی کردن است، وجود دارد و به نظر می رسد انتظار جامعه ما از آموزش و پرورش همین است که هنر زندگی کردن را به دانش آموزان یاد بدهد و امیدواریم شاهد مدارسی باشیم که هنر زندگی کردن را بیاموزند.

فدایی در ادامه بیان کرد: دولت نیز سعی خود را در حد امکاناتی که وجود دارد در زمینه تعلیم و تعلم انجام داده و طبق آمار در استان کرمان سرانه هزینه ای که دولت برای هر دانش آموز می کند، حدود 3 میلیون تومان است که از متوسط شهریه مدارس غیرانتفاعی بیشتر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: