• دوشنبه ۲۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-5784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

.رییس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

تخلف در واگذاری سهام صندوق فولاد

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: سهام صندوق فولاد به ثمن بخس در قراردادی که تخلف بوده واگذار شده در حالی که بانک رفاه حق واگذاری نداشته و باید این تخلف پیگرد قضایی شود و پرونده در سازمان بورس تشکیل شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" امروز 26 شهریورماه در نشست مجمع نمایدگان استان کرمان با رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اظهار کرد: در واگذاری سهام مربوط به صندوق فولاد تخلفی تفاق افتاده که پیامدهای منفی به دنبال خواهد داشت و یکی از پیامدها این است که شرکت های هدفگذاری شده کار را از تخلف پیگیری کنند.

وی در ادامه بیان کرد: سهام صندوق فولاد به ثمن بخس در قراردادی که تخلف بوده واگذار شده در حالی که بانک رفاه حق واگذاری نداشته و باید این تخلف پیگرد قضایی شود و پرونده در سازمان بورس تشکیل شده است.

پورابراهیمی با بیان اینکه این مسئله تضییع حق 85 هزار بازنشسته صندوق فولاد است، تصریح کرد: هدف آنها این است که از طریق این تخلف اتفاقی مبنی بر تصاحب شرکت گل گهر توسط شرکت هایی خارج از مجموعه استان بیفتد و اعلام می کنیم که مجمع نمایندگان اقدام جدی در این زمینه خواهد کرد و معتقدیم اگر جلوی این اتفاقات گرفته نشود، اسناد و مدارک تخلفات صندوق فولاد را که سهام را به ثمن بخس فروخته شده، ارائه خواهیم کرد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس با اشاره به اینکه این اتفاق برای ما غیرقابل قبول است، گفت: ریز پرونده در اختیار دادستان قرار گرفته و از سوی دیگر سازمان بورس مکلف است سریعا تخلف واگذاری سهام را بررسی و تعیین تکلیف کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مشکل بنگاه های اقتصادی، سرمایه در گردش است و تغییر نرخ ارز نیاز به سرمایه را سه برابر افزایش داده، افزود: پیشنهاد دادیم برای واحدهای مشکل دار که نیاز به سرمایه در گردش دارند، 50 درصد از یک میلیارد دلار (که از صندوق توسعه ملی برداشت شود) برای سرمایه در گردش واحدهای تولیدی و 50 درصد در زیرساخت های حمل و نقل و صنعت ساختمان گذاشته شود که در شورای عالی اقتصاد کشور مصوب شد.

پورابراهیمی اظهار کرد: در صورتی که با دستور مقام معظم رهبری این مصوبه نهایی شود، برآورد می شود ظرفیت بسیار خوبی برای واحدهای مشکل دار باشد و به صنایع کمک می کند.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اولویت با حفظ بنگاه های موجود است که به مراتب از احداث بنگاه جدید با اهمیت تر است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: