• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-2187-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیرخانه مطبوعات استان خبر داد:

19 آبانماه؛ برپایی چهارمین نمایشگاه مطبوعات استان کرمان/میراث، تکلیف موزه مطبوعات کرمان را روشن کند

بنابر مصوبه هیات مدیره خانه مطبوعات و همکاری معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از ۱۹ تا ۲۵ آبان‌ماه چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان کرمان همزمان با نمایشگاه کتاب استان برگزار می‌‌شود.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، مدیرخانه مطبوعات استان کرمان با اعلام این خبر گفت: نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان کرمان همزمان با نمایشگاه کتاب با هدف ایجاد فرصت معرفی رسانه‌های استان با مخاطبان و آشنایی اهالی فرهنگ با آخرین تولیدات رسانه‌ای برپا می‌شود.

روح الله خدیشی ادامه داد: استفاده از فرصت بازدید قابل توجه هم‌استانی‌ها از نمایشگاه سالانه کتاب استان اصلی‌ترین هدف ما برای برپایی نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌ها است. همچنین با توجه به وضعیت وخیم اقتصادی رسانه‌ها تلاش شده است این نمایشگاه با کمترین هزینه برای رسانه‌ها برپا شود.

وی اضافه کرد: در برپایی چهارمین نمایشگاه مطبوعات و رسانه‌های استان اضافه بر همیاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، همکاری مدیرعامل و هیات مدیره شرکت نمایشگاههای جنوبشرق را کنار خود خواهیم داشت.

مدیر خانه مطبوعات استان کرمان ادامه داد: برگزاری کارگاههای آموزشی توسط کمیته آموزش خانه مطبوعات، برپایی نشست‌های خبری با عنوان اتاق شیشه‌ای و اختتامیه پنجمین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان و اعلام نفرات برتر از جمله برنامه‌های خانه مطبوعات در برگزاری نمایشگاه یاد شده خواهد بود.

خدیشی در حاشیه اعلام این خبر با گلایه از وضعیت «موزه مطبوعات» کرمان گفت: از زمان شروع به کار دوره جدید خانه مطبوعات پیگیر وضعیت موزه مطبوعات بودیم اما متاسفانه انگار قرار نیست این موزه که حاصل زحمت همکاران ما در ادوار مختلف بوده به مطبوعات واگذار شود.

وی با بیان اینکه موزه مطبوعات در تعطیلی به سر می‌برد و اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری بعنوان متولی موزه‌های استان عزم جدی برای حل این موضوع را ندارد تصریح کرد: هیچ آماری از اسناد این موزه نداریم و فردی که اکنون مسوول موزه هستند حتی اجازه بازدید به کسی را نمی‌دهند. با مدیر کل سابق و فعلی میراث فرهنگی هم جلسه‌هایی در این ارتباط داشتم اما تا امروز سهم ما از موزه مطبوعات وعده بوده و نه بیشتر

خدیشی در پایان با اشاره به اینکه آثار حاضر در موزه بخشی از هویت تاریخی رسانه‌های استان کرمان و کشور هستند، گفت: بار دیگر آمادگی خود را برای اداره این موزه توسط خانه مطبوعات اعلام می‌کنیم و امیدواریم تا مدیریت جوان و با انرژی میراث فرهنگی تکلیف موزه مطبوعات را روشن و احیای آنرا در دستور کار خود قرار دهد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: