• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-5014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل حج و زیارت استان کرمان خواستار شد:

اخذ تدابیر لازم برای ساماندهی پروازهای هوایی به نجف یا بغداد در اربعین حسینی

مدیر کل حج و زیارت استان کرمان گفت: باید برای ساماندهی پروازهای هوایی کرمان و حتی کل کشور در اربعین حسینی به نجف یا بغداد تدبیری اندیشیده شود. سال قبل قیمت خیلی افزایش یافت و در برگشت پرواز به موقع انجام نشد و برخی که هوایی رفته بودند، مجبور شدند به صورت زمینی به کشور بازگردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمود عرب نژاد" بعد از ظهر امروز 21 شهریورماه در جلسه ستاد اربعین استان کرمان با حضور معاون امنیتی انتظامی وزیر کشور اظهار کرد: حج و زیارت کار را در بحث اربعین آغاز کرده و با دفاتر زیارتی مکاتبات صورت گرفته که با باز شدن سامانه سماح ثبت نام را انجام بدهند.

عرب نژاد با بیان اینکه اعلام کرده ایم که دفتر زیارتی موقت در شهرستان هایی که دفتر وجود ندارد راه اندازی شود تا مردم بتوانند راحت تر ثبت نام کرده و به زیارت اربعین اعزام شوند تصریح کرد: این آمادگی وجود دارد صدور ویزای زائران کرمان و سیستان و بلوچستان را که در سال گذشته در کرمان انجام بدهیم، امسال نیز انجام ضمن آنکه در صورت واگذاری کار صدور ویزا برای استان هرمزگان نیز توان انجام کار را داریم.

وی با اشاره به اینکه درخواست داریم در صورت امکان، مبلغ صدور ویزا در سال جاری کاهش داشته باشد، بیان کرد: در استان کرمان 110 دفتر زیارتی فعال داریم که برای شروع فعالیت آماده هستند و باید جلوی سوءاستفاه ها گرفته شود.

مدیر حج و زیارت استان کرمان گفت: باید برای پروازهای هوایی به نجف یا بغداد تدبیری اندیشیده شود. سال قبل قیمت خیلی افزایش یافت و در برگشت پرواز به موقع انجام نشد و برخی که هوایی رفته بودند، مجبور شدند به صورت زمینی به کشور بازگردند.

به گزارش ایسنا، "محمدجواد فدایی" سرپرست استانداری کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: در استان کرمان استقبال خیلی خوبی در سال های گذشته از سفر اربعین صورت گرفته و سعی شده پشتیبانی ها به خوبی انجام و امکانات لازم در وسع استان فراهم شود.

وی افزود: راهپیمایی اربعین هم تعظیم شعائر و هم فرصتی برای کسب معنویت و ابراز عشق است و سختی های این سفر نوعی ریاضت است.
فدایی تصریح کرد: مدیریت استان با همه امکانات در خدمت راهپیمایی اربعین است.

در این جلسه "سیدعلیخانی" مدرکل حمل و نقل و راهداری استان کرمان گفت: سال گذشته حمل و نقل 32 هزار زائر اربعین با 600 سفر انجام شده و امسال قرار است روزانه 100 اتوبوس در اختیار زائران اربعین قرار بدهیم و با نرخ سال گذشته کار جابه جایی از استان کرمان صورت بگیرد.

همچنین سرهنگ"فرشید" جاشین فرمانده انتظامی استان کرمان بیان کرد: برنامه ریزی های لازم برای اعزام زائران اربعین انجام شده و در تامین امنیت موکب ها و کاهش تصادفات در جاده ها عوامل انتظامی و پلیس راه توجیه شده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: