• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون وزیر بهداشت:

حساس سازی جامعه و مسوولان ضرورت پاسخگویی اجتماعی است

معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت گفت: تصمیم گیران در سیاست هایشان باید سلامت را به عنوان یک اصل اصلی بدانند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، دکتر "علی اکبر حق دوست" در پانل پاسخگویی اجتماعی در کارگاه کشوری مولفه های اجتماعی سلامت در سازمان ها  افزود: برای پاسخگویی اجتماعی به سطوح  حساس کردن، پیدا کردن سوالات، پاسخ گفتن به سوالات  و  اجرایی پاسخ ها باید توجه کرد.

 وی با تاکید بر اینکه حساس سازی جامعه و مسوولان ضرورت پاسخگویی اجتماعی است گفت: در سطح دوم پاسخ گویی اجتماعی که پیدا کردن سوالات است متاسفانه اکثر اوقات به بیراهه می رویم و با روش های کلاسیک نیاز سنجی می کنیم.

 معاون برنامه ریزی راهبردی و هماهنگی وزیر بهداشت افزود: بسیاری از معضلات اجتماعی در لایحه های سطحی نیستند و لایحه های عمیق در نیاز سنجی کلاسیک دیده نمی شود.

 حق دوست اضافه کرد: راه حل های جواب مشکلات اجتماعی نباید کتابی باشد و این را باید بپذیریم و مراکز SDH باید طرحی نو در این زمینه اندازند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این پانل با بیان اینکه هدف اصلی سلامت در همه سیاست ها به این منظور است افراد باید پاسخگو باشند در برابر تصمیم هایی که می گیرند افزود: سیاستگذاران هر تصمیمی می گیرند بر روی سلامت  تاثیر می گذارد  و این موضوع باید مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایسنا کارگاه کشوری مولفه های اجتماعی سلامت در سازمان ها منطبق بر جشنواره ملی تعهد و مسئولیت اجتماعی سلامت تا ۲۲ شهریور ماه به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه دارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: