• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1887-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

"بیانیه سومین جشنواره ستاره های صحنه کشور"

متن بیانیه " سومین جشنواره ستاره های صحنه کشور" منتشر شد.

به گزارش گروه دریافتی خبر ایسنا منطقه کویر، " صمد قربان نژاد" دبیر سومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور متن بیانیه " سومین جشنواره ستاره های صحنه کشور" به شرح ذیل منتشر کرد.
 
به نام یگانه هنرمند آفرینش

بر فرق آسمان هنر پر بگشادیم و بر گلزار این بوستان قدمی از سر تحسین بنهادیم و بدین بزم، عیار همه خوبان به کف آورده نشستیم و در توبره‌ی تجربه‌ها باهم و بر هم بچشاندیم و پاره‌ای از اندیشه‌ی خوش‌رنگ هنر به تبادل نشستیم و چه نغز است و چه پرمغز تمنای رقیبان، رفیقانه بر این جشن هنر پای نهادیم.

سومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور با محوریت روابط عمومی مس سرچشمه رفسنجان، اجرای آموزشگاه هنری آرین کرمان و حمایت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان و اداره کل فرهنگی و اجتماعی استانداری کرمان،در سه بخش استند آپ کمدی، خوانندگان صحنه و بخش بین المللی مجریان صحنه، روزهای پانزدهم و شانزدهم شهریور ماه ۹۷ در شهرکرمان برگزار شد و هنرمندان  سراسر ایران و کشورهای مراکش، یمن، عراق، تاجیکستان، افغانستان و سوریه، به رقابت و رفاقت پرداختند.

سومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور را ۱۲ هنرمند پیشکسوت و متخصص در عرصه سینما و تئاتر، موسیقی و مجریگری قضاوت کردند که هر یک بر اساس بخش‌ها و معیارهای مدنظر در فرم داوری امتیاز خود را با حداکثر ۱۰۰ امتیاز به هرکدام از شرکت‌کنندگان اختصاص دادند و در بخش مجریان امتیاز داوران تخصصی با ضریب ۳، در بخش استند آپ کمدی با ضریب ۴ و در بخش خوانندگان صحنه با ضریب ۵ محاسبه گردید.

در بخش استندآپ کمدی، خانم شهره لرستانی و آقایان جواد انصافی، علی محمد رادمنش و پیمان عباسی، در بخش خوانندگان صحنه، آقایان پیروز ارجمند، مهرداد یکتا و حسین غیاثی و در بخش بین المللی مجریان صحنه آقایان مجید قناد، حسین رفیعی، عبدالرضا امیر احمدی، مهدی آقا بیگی و خانم زهرا استاد نارویی به عنوان داوران تخصصی جشنواره حضور داشتند.


همزمان با اختتامیه دومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور؛

-تندیس هنرمند صحنه ایثار و شهادت به خانواده شهید ابراهیم رنجبر،از شهدای مس سرچشمه، اهدا شد.

در بخش تجلیل از ستاره های جاودان صحنه:

-تندیس ستاره جاودان صحنه به‌پاس یک‌عمر فعالیت ارزشمند هنری عرصه کمدی در سینما و تئاتر،به خانم "شهره لرستانی" اهدا شد.

-تندیس ستاره جاودان صحنه به‌پاس سالها فعالیت ماندگار هنری در عرصه موسیقی به آقای "دکتر پیروز ارجمند"اهدا گردید.

-تندیس ستاره جاودان به‌پاس سال‌ها فعالیت ارزشمند هنری در عرصه مجری گری و گویندگی به خانم "زهرا استادنارویی" اهدا شد.

آراء سومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور در سه بخش رقابتی به شرح ذیل اعلام می‌شود:


-بخش استندآپ کمدی؛ مقام اول "نیما سهرابی " از استان آذربایجان غربی ، مقام دوم "قاسم سلطانی اصل" از استان خوزستان، مقام سوم به‌صورت مشترک "رضا مهران نژاد" از استان مازندران و "مهدی رحیمی" از استان کرمان.

-در بخش خوانندگان صحنه؛ مقام اول

 "مرتضی سرمدی " از استان همدان، مقام دوم "علی منوچهری نیا" از استان گلستان، مقام سوم به‌صورت مشترک "قاسم سلاجقه " از استان کرمان و "غلامرضا مریمی" از استان کرمان ، در بخش خوانندگان "کورش رضوانی فر" از استان کهکلوییه وبویر احمد، به پاس تلاش در اشاعه فرهنگ اصیل اقوام ایرانی،بازبان موسیقی،مورد تقدیر ویژه هیئت داوران قرار گرفت.

- در بخش بین المللی مجریان صحنه؛ مقام اول "فاطمه سلامی زاده" از استان مرکزی،مقام دوم به طورمشترک"ابوالفضل اکبری زاده" از استان کرمان و "علی ورمرزیاری" از استان مرکزی و مقام سوم به طور مشترک"آتوسا رحمتی" از استان لرستان و "سهیل خدادادی" از استان خوزستان.

تقدیر ویژه هیئت داوران در بخش بین المللی مجریان صحنه، به پاس تلاش و ممارست در فراگیری و اشاعه زبان و ادبیات فارسی،به "زینب بوسته" از کشور مراکش،"احمدالجنید" از کشور یمن، "غیث علاو" از کشور سوریه و "سید بصیر مصباح" از کشور افغانستان

لازم به ذکر است جوایز جشنواره به‌صورت مجزا در هریک از ۳ بخش رقابتی سومین جشنواره ستاره‌های صحنه کشور به شرح زیر می‌باشد؛

مقام اول : تندیس ستاره طلایی جشنواره + دیپلم افتخار + هدیه نقدی به مبلغ ۲۵ میلیون ریال.

مقام دوم : لوح افتخار+ هدیه نقدی به مبلغ ۱۵ میلیون ریال.

مقام سوم : لوح افتخار+ هدیه نقدی به مبلغ ۱۰ میلیون ریال.

 ضمنا به تمامی ۴۰ مجری،۲۰خواننده و ۲۰ استند آپ کمدین راه یافته به بخش رقابت حضوری جشنواره،لوح تقدیر و نشان ستاره های صحنه، اهدا شد.

در پایان از هیئت‌ محترم داوران که در نهایت انصاف و عدل حرفه‌ای به قضاوت اجرای هنرمندان پرداختند، تمامی هنرمندان حاضر در جشنواره و عوامل اجرایی که معنا بخش و شورآفرین این رویداد ارزشمند فرهنگی بوده‌اند و حامیان مالی که با مال و اعتبارشان به شکوه این رویداد بزرگ افزودند، بویژه فرش الماس کویر، انجمن خیریه حمایت از کودکان مبتلا به سرطان یاس کرمان و رستوران ژوانی ،کمال قدردانی رادارم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: