• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان کرمان:

وقف و روحانیت رابطه جدا نشدنی دارند

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان کرمان با بیان اینکه تعدد زیاد موقوفات در حوزه ترویج دین پشتوانه اقتصادی محکمی رابرای آن ایجاد کرده؛ تصریح کرد: هرکجا که روحانیت فعال باشد وقف هم آباد می شود .

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام اسماعیل تدینی اظهار کرد: سازمان اوقاف در راستای طرح "سوگواره بصیرت عاشورایی" امسال ۲ هزار نفر مبلغ روحانی را به  مناطق مختلف کشور در ماه محرم اعزام می کند که از این تعداد حدود  ۱۶۰ نفربه مناطق مختلف استان کرمان اعزام می شوند.

وی با بیان اینکه اوقاف جهت اجرای  نیات واقفین در حوزه مسائل دینی نیاز دارد از ظرفیت روحانیون در اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی خود بهره جوید، افزود: برخی  تلاش دارند  تا بین این دو فاصله بیاندازند در صورتی که به برکت انقلاب اسلامی  طی چندین سال گذشته سازمان اوقاف با احیاء موقوفات مذهبی  در کشور به صراحت  نشان داد پشتوانه اقتصادی مهمی برای دین می باشد.

تدینی با اشاره به  اقدامات اخیر سازمان اوقاف در جهت احیای موقوفات حوزه‌های علمیه در کشورگفت: در شهر کرمان مدیریت موقوفات حوزه های علمیه را به خودطلبه های جوان حوزه  واگذار کردیم و تا کنون اقدامات موثری در جهت رسیدگی به پرونده مستاجرین و متصرفین  انجام شده و روند رسیدگی وضعیت این اراضی با هماهنگی حجت الاسلام علیدادی، نماینده ولی‌فقیه در استان در حال انجا م است.

وی با بیان اینکه تلاش سازمان اوقاف در کنار تمام بحث‌های تبلیغی،  گزینش طلاب ولایی و انقلابی و معرفی آنها را در سطح جامعه می باشد افزود: یک طلبه نمی‌تواند نسبت به حکومت اسلامی بی‌تفاوت باشد چرا که دشمن به‌صورت سازماندهی شده و با برنامه در حال کار علیه اسلام است افزود: باید هوشیار باشیم چرا که دشمن هدفدار و با محتوا کار می‌کند.

وی با بیان اینکه رهبر انقلاب سه وظیفه مهم را بر دوش طلاب گذاشته که مهمترین آن هدایت فکری و دینی مردم است گفت: معارف دین را باید به خوبی و بدون تحریف به فرزندان خود یاد بدهیم چرا که هدایت دینی و فکری مردم با روحانیت است.

مدیر کل اوقاف استان اظهار کرد: سازمان اوقاف یک سازمان در چهار چوب نیات واقفین و هدف آن تحقق منویات مقام معظم رهبری می باشد و تقاضا داریم مبلغین در محافل و برنامه های سخنرانی خود طی این ایام علاوه بر شفاف سازی مسائل حوزه وقف نسبت به ترویج این سنت حسنه، مردم را تشویق به وقف هایی نمایند که در خدمت جامعه و نیازهای روز اجتماع باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: