• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۰۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-4114-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در کرمان:

دوران دفاع مقدس بخشی از تاریخ موثر و سرنوشت‌ساز در آینده جهان و ایران است

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: آنچه که دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده، بخشی از تاریخ فعال، موثر و سرنوشت ساز در آینده جهان بشریت و ایران است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام"حسن علیدادی سلیمانی" امروز 19 شهریورماه در آیین نکوداشت پیشکسوتان جهاد و مقاومت در دفاع مقدس در کرمان اظهار کرد: انسان و زمان دو عنصری هستند که تاریخ را می سازند.

وی با بیان اینکه یک نگاه بدبینانه و یک نگاه واقعی به تاریخ وجود دارد، افزود: نگاه بدبینانه این است که تاریخ ساخته و پرداخته ذهن بشر است و اینکه هرجور خواسته اند، نوشته اند و از کجا معلوم است که درست باشد؟

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: طبق این نگاه نسل های بعد هیچ تاثیری از نسل قبل پذیرفته و نه تاثیری بر نسل آینده می گذارند و تاریخ حلقه های جدا جدا از هم است که این نگاه غیرواقعی و نادرست است.

امام جمعه کرمان بیان کرد: نگاه دیگر که نگاه واقعی به تاریخ است این که است که تاریخ مانند علوم دیگر یک علم است و همانطور که به علوم دیگر اعتماد می کنیم باید به همان دلیل به تاریخ اعتماد کنیم و تاریخ واقعیت هایی است که اتفاق افتاده.

وی افزود: نتیجه این نگاه این می شود که هر نسلی نسبت به نسل آینده موثر است و از نسل های قبل نیز اثر می پذیرد و در این نگاه حلقه های تاریخ به هم وصل هستند.

علیدادی سلیمانی اظهار کرد: تاریخ برای ما مهم است. اینکه چه گذشته و چه اتفاقی افتاده؟ و هرچه افراد اهل قلم تلاش کنند واقعیاتی که بر بشر گذشته را با دقت هر چه تمام تر نگارش کنند، تاثیر آنها در نسل های بعد به همان تناسب بیشتر خواهد بود.

وی با بیان اینکه ما به عنوان یک شهروند باید از چهار تاریخِ جهان، ایران، اسلام و تشیع اطلاعاتی داشته باشیم، تصریح کرد: نکات عبرت آموز فراوانی در تاریخ ایران وجود دارد و در تاریخ اسلام باید بدانیم که پیامبر با چه سختی اسلام را گسترش داد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان اینکه مهم تر از تاریخ، این است که تحلیل تاریخ را بدانیم، گفت: آنچه در دوران دفاع مقدس اتفاق افتاده، بخشی از تاریخ فعال، موثر و سرنوشت ساز در آینده جهان بشریت و ایران است و رزمندگان و ایثارگران ما تاریخی را ساخته اند که فقط در زمان آنها نخواهد بود و ادامه پیدا خواهد کرد و نسل های بعد هر چه جلو بروند تشنه این زمان و تاریخی که شما ساختید، خواهند شد و مردم به این آثار مفتخر خواهند شد و دنبال آن می گردند.

وی با بیان اینکه برخی تشنه هستند تا بدانند واقعیات در زمان دفاع مقدس چه بوده است؟ افزود: رزمندگان و ایثارگران و پیشکسوتان دفاع مقدس باید هر چه می توانند بگویند و ضبط کنند و بنویسند که روزی از ذی قیمت ترین کتاب های کشور و جهان خواهد شد و این اتفاق روزی می افتد که همه دنبال این هستند که خاطرات و پشت صحنه های دفاع مقدس را به ما بگویید.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: دلگیر نباشید از اینکه شما را تحویل بگیرند، زیرا شما ظرفیت بسیار بالایی دارید و باید جدی کار کنید. تا نفس شما در این کشور هست، کشور آسیبی نمی بیند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: