• دوشنبه ۱۹ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-3814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان:

افتتاح 12 مرکز مشاوره دادگستری به صورت همزمان

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: مشاوره می تواند از بروز و ظهور حالات خطرناک مجرمانه در افراد جلوگیری به عمل آورد.

 به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدباقر اسلامی" در مراسم افتتاحیه مراکز مشاوره دادگستری که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، با اشاره به ضرورت و اهمیت مشاوره اظهار کرد: یكى از رهنمودهاى ارزشمند اسلام، توصيه به همفكرى، تبادل نظر و مشورت در امور مختلف اجتماعى جهت تأمين سلامت روحى و جسمى است و در قرآن كريم چندین مورد كلمات هم خانواده مشورت ذكر شده که نشان دهنده نظر شارع مقدس به استفاده از نهاد مشاوره، جهت رفع اختلافات است.

وی با تاکید بر اینکه مشاوره يك رابطه ياورانه دو نفرى است كه تكيه بر نياز فرد به رشد، سازگارى، تصميم گيرى و حل مشكل دارد، افزود: مشاوره يعنى كمك به مراجعان براى كسب مهارت هاى فردى ـ اجتماعى و تغيير و يا اصلاح اين مهارت ها، توسعه و پيشرفت سازگارى و افزايش قابليت انطباق آنان با خواسته هاى متنوع و متغيّر زندگى، است و درحقیقت نقش مشاوره می تواند در جلوگیری از بروز و ظهور حالات خطرناک مجرمانه افراد و همچنین رفع منطقی شرایط دشوار پیش آمده در زندگی اهمیت بیشتری داشته باشد.

اسلامی افزايش مهارت ها به منظور مقابله با مشكلات محيطى و توسعه انواع قابليت هاى افراد در حل مسائل، مشكلات و تصميم گيرى ها را نتیجه مشاوره مطلوب دانست و گفت: در سال گذشته با ارزیابی و رصد وضعیت موجود در استان، این نتیجه حاصل شد که برخی حوزه های جنوبی و شرقی دارای مراکز استاندارد مشاوره نیستند بنابراین راه اندازی 12 مرکز مشاوره خانواده در شهرستان های استان در دستور کار قرار گرفت.

وی ادامه داد: هرچند که این مراکز به صورت آزمایشی در حوزه های 12 گانه مورد نظر، فعالیت خود را آغاز کرده بودند اما از امروز به همت روسای دادگستری های شهرستان ها و همراهی اداره کل امور اجتماعی استانداری، به طور رسمی فعالیت خواهند کرد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان همچنین با تاکید بر اینکه اصل اداره این مراکز بر خودگردانی است، تصریح کرد: توصیه می شود همکاران فعال در مراکز مشاوره خانواده از ظرفیت افراد توانمند و متخصص سایر نهادها نیز در شهرستان خود استفاده کنند، ضمن اینکه باید نسبت به جا انداختن فرهنگ مشاوره نیز تلاش شود.

اسلامی در پایان با اشاره به تعامل خوب ایجاد شده بین استانداری و دادگستری استان، تاکید کرد: هرجا در کنار هم قرار گرفته ایم توفیقات بسیار خوبی حاصل شده است که می طلبد با همفکری و تشکیل مباحث اندیشه ورزی جهت شناسایی آسیب ها و ارائه راهکارها اقدام شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: