• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-3084-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان خبر داد:

ایجاد بیش از 2500 شغل در قالب روستا تعاون‌ها در استان کرمان

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: سرمایه روستا تعاونی‌های استان کرمان یک میلیارد و 500 میلیون تومان است که زمینه اشتغال حدود 3 هزار و 500 نفر را فراهم کردند و پیش‌بینی می‌کنیم که بیش از 2 هزار و 500 فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا اسماعیلی" عصر امروز 17 شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون با تبیین اقدامات این اداره کل در هفته تعاون گفت: استان کرمان با بیش از 5 هزار تعاونی یکی از استان‌های مطرح در بخش تعاون کشور است.

وی با اعلام این خبر که در سال گذشته استان کرمان با تشکیل 219 تعاونی با 5478 عضو و با سرمایه 7 میلیارد و 600 میلیون تومان رتبه چهارم کشوری را به خود اختصاص داده، اظهار کرد: بیش از 4 هزار فرصت شغلی در این تعاونی‌ها ایجاد شده است، شایان ذکر است که 10 درصد از اشتغالی که در سال گذشته در استان کرمان رخ داده است در حوزه تعاونی‌ها بوده است.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان از ایجاد 26 روستا تعاون در سال‌جاری در استان کرمان خبر داد و بیان کرد: در نیمه دوم سال گذشته نیز 79 روستا تعاون در استان کرمان تشکیل شده که در مجموع 105 روستا تعاون مشغول به فعالیت هستند که از این حیث رتبه سوم کشوری را استان کرمان کسب کرده است.

وی ادامه داد: سرمایه روستا تعاونی‌ها یک میلیارد و 500 میلیون تومان است که زمینه اشتغال حدود 3 هزار و 500 نفر را فراهم کردند و پیش‌بینی می‌کنیم که 2 هزار و 500 فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد کنند.

به گزارش ایسنا در این جلسه "حمیدرضا حکمتی‌نیا" رییس بانک توسعه و تعاون استان کرمان با بیان اینکه این بانک، تنها بانک دولتی کشور در بخش تعاون است گفت: ایجاد اشتغال جزء برنامه های اصلی این بانک قرار دارد.

حکمتی نیا با اشاره به اینکه بانک توسعه و تعاون از طرح های توسعه ای و تعاونی حمایت می کند اظهار کرد: طی سال گذشته سهمیه این بانک در پرداخت تسهیلات تعاونی روستایی ۴۲ میلیارد تومان بود که ۲۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان مصوب و ۷ میلیارد ۴۰۰ میلیون تومان آن پرداخت شده است .

 وی از حمایت بانک توسعه تعاون از طرح های توسعه ای و تعاونی خبر داد و خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون در سطح استان ۵۰۵ میلیارد ریال در حوزه اشتغال، تسهیلات پرداخت شده است.
    


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: