• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2984-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون خبر داد:

تمایل دانشجویان برای ایجاد کسب و کار تعاونی‌ها

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از تمایل دانشجویان در ایجاد کسب و کار تعاونی‌ها خبر داد و بیان کرد: بیش از 700 تعاونی در کشور به زودی فرایند دانش بنیانی آنها به اتمام خواهد رسید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مسلم خانی" عصر امروز 17 شهریورماه در نشست خبری به مناسبت هفته تعاون گفت: می‌توانیم با استفاده از الگوی موفق تعاون، در راستای فقر زدایی گام برداریم، همچنین الگوی تعاونی استعدادها را تجمیع و سمت و سوی آنها ایجاد و خلق کسب و کارهای کارآفرینانه است.

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی از کسب و کارهای تعاونی ها در حوزه های مختلف سخن به میان آورد و بیان کرد: تعاون و مدیریت نقدینگی از دیگر رویکردهای تعاونی‌ها است و امروز شاهد سرگردانی نقدینگی در کشور هستیم که الگوی تعاونی‌ها می‌تواند نقدینگی کشور را به سمت کسب و کار و کارآفرینی سوق دهد.

وی با اشاره به تحریم‌های کشور اظهار کرد: الگوی تعاونی‌ها می‌تواند این آثار تخریبی تحریم‌ها را به حداقل برسانند، همچنین از طریق تعاونی‌ها می‌توانیم مشکل اشتغال کشور را رفع کنیم.

خانی از تمایل دانشجویان در ایجاد کسب و کار تعاونی‌ها خبر داد و بیان کرد: بیش از 700 تعاونی در کشور به زودی فرایند دانش بنیانی آنها به اتمام خواهد رسید.

وی از برنامه‌های کشوری از سال 97 تا سال 1400 وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی سخن به میان آورد و تصریح کرد: ایجاد شرکت تعاونی‌های هلدینگ، برندینگ کسب و کارها، ایجاد خوشه های تعاونی، تعاون و مدیریت نقدینگی، راه‌اندازی استارت‌آپ‌ها، توانمندسازی تعاونی‌ها، برگزاری کرسی‌های کارآفرینی و تعاون در دانشگاه، ایجاد باشگاه‌های تعاون و کارآفرینی، برگزاری تورهای کارآفرینی و تعاونی‌ها، ایجاد کلنیک‌های مشاوره کسب و کار، آموزش‌های مجازی، توسعه روستایی از جمله برنامه‌های چند سال آینده این اداره خواهند بود.

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به برگزاری سیزدهمین جشنواره تعاونی های برتر کشور اظهار کرد: در سال جاری تعداد شرکت کنندگان در این جشنواره 42 درصد رشد داشته است به طوریکه حدود 15 هزار و 300 تعاونی در این جشنواره شرکت کرده‌اند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: