• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1687-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد:

95 درصد بازی‌های رایانه‌ای مورد استفاده در کشور، خارجی است

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: 95 درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمرتضی موسویان" امروز 17 شهریورماه در نشست خبری پنجمین جشنواره
 ملی بازی های رایانه ای در کرمان اظهار کرد: جشنواره ملی بازی های رایانه ای جشنواره شناخته شده ای است و چهار دوره توسط مرکز فناوری اطلاعات وزارتخانه برگزار شده و با توجه به اینکه استان کرمان ظرفیت بالایی دارد و استعدادهای بسیار خوبی در اینجا وجود دارد، از امسال این جشنواره توسط اداره ارشاد استان کرمان برگزار می شود.

وی افزود: این جشنواره در تعامل با همه استان ها و بازیگران کشور قرار خواهد گرفت و از این جشنواره
 بازیگران ما به جشنواره های خارجی راه پیدا کرده اند.

موسویان تصریح کرد: در کنار برگزاری این جشنواره توجه به چهره های شناخته شده قبلی و چهره های جدید که استعداد بازی در جایگاه های بین المللی را دارند باید مورد توجه قرار بگیرد.

وی بیان کرد: 95 درصد از بازی هایی که امروز در بازار ایران مورد استفاده قرار می گیرد، بازی های خارجی است و شاید دوره های اول و دوم جشنواره ملی بازی ها فقط با بازی های خارجی برگزار شد اما جشنواره پنجم با پنج بازی ایرانی همراه است و این رشد خوبی را نشان می دهد.

رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت ارشاد اظهار کرد: امروز بازی در کشورهای توسعه یافته به یک صنعت پول ساز تبدیل شده و نقش بازی در افزایش تولید ناخالص کشورها به حدی رسیده که برنامه های ملی برای تولید بازی در کشورها وجود دارد.

وی افزود: مهاجرت از فضای حقیقی به فضای مجازی سال هاست که با بازی آغاز شده و از این طریق انتقال ادبیات و دانش نیز صورت می گیرد و بازی دارد واسطه بین ما و دنیای مجازی می شود و از این نظر مهم است که دارد در تمام زمینه ها نقش آفریی می کند و یکی از مهم ترین زمینه ها، آموزش است.

موسویان با بیان اینکه آموزش با بازی یکی از تکنیک های بسیار حرفه ای برای ارتقاء دانش افراد است، تصریح کرد: با توجه به برگزاری پنجمین جشنواره ملی بازی های رایانه ای در کرمان، این استان می تواند به عنوان اپراتور بازی های رایانه ای خود را در دوازدهمین نمایشگاه بین المللی رسانه های دیجیتال که آبان ماه امسال برگزار می شود، به کشور معرفی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: