• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2884-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل آموزش و ترویج تعاونی‌های وزارت تعاون:

تعاونی‌ها؛ نسخه شفابخش عبور از تحریم‌ها و فسادهای اقتصادی هستند

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه در اقتصاد مردمی فساد به حداقل می رسد اظهار کرد: تنها راه عبور از رکود فعلی، مقابله با تحریم و استیلای اجتماعی و اقتصادی؛ توسل جستن به نسخه تعاونی ها است لذا باید به تعاونی ها نقش برجسته تری دهیم و بدانیم که تعاونی ها اقتصاد را به سمت مردمی شدن سوق می دهند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مسلم خانی" پیش از ظهر امروز 17 شهریورماه در سیزدهمین جشنواره تحلیل از تعاونی‌های برتر استان کرمان گفت: با هم بودن، در کنار هم بودن، همراه بودن و همکاری متقابل داشتن از شرایط یک کسب و کار تعاونی است.

وی با هم حرکت کردن و با هم بودن را در شرایط اقتصادی امروز ناشی از خروج آمریکا از برجام و بازگشت تدریجی تحریم ها الزامی دانست و بیان کرد: اگر در کنار هم باشیم احتکار، گران کردن محصولات، خود تحریمی(خودروسازان، سازندگان صنایع خانگی و ...) معنی نخواهد داشت.

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر لزوم توجه به همه اقشار جامع در شرایط کنونی تاکید کرد و افزود: الگوی شرکت تعاونی‌ها، یک واجب برای کشور است و دیگر یک توصیه نیست. این الگو بیش از سایر الگوها می‌تواند مسیری برای گذر از مشکلات و بحران ها خواهد کرد.

وی تبدیل سرمایه های کوچک به سرمایه های بزرگ را یکی از نکات مثبت تعاونی ها دانست و بیان کرد: الگو و نظام تعاون باید نقدینگی را به سمت کسب و کار هدایت کند و تعاونی ها بهترین مدل برای تجمیع سرمایه ها هستند. .

خانی با بیان اینکه هم اکنون بیش از یک هزار و 500 میلیارد تومان نقدینگی سرگردان در کشور وجود دارد اظهار کرد: تنها راه عبور از رکود فعلی، مقابله با تحریم و استیلای اجتماعی و اقتصادی؛ توسل جستن به نسخه تعاونی ها است لذا باید به تعاونی ها نقش برجسته تری دهیم و بدانیم که تعاونی ها اقتصاد را به سمت مردمی شدن سوق می دهند .

وی با تاکید بر اینکه در اقتصاد مردمی فساد به حداقل می رسد و با بیان اینکه رابطه کاهش فساد با نشاط و امید؛ یک رابطه معکوس است تصریح کرد: برای عبور از بحران، نیازمند انتخاب یک مدل درست که در گذشته امتحان خود را پس داده باشد،هستیم لذا مدل تعاون بهترین الگو می‌باشد.

مدیر کل آموزش، ترویج و تحقیقات تعاونی‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمان را یکی از استان های پیشتاز و رو به جلو در حوزه الگوسازی تعاونی در کشور دانست و بیان کرد: بیش از 5 هزار تعاونی فعال در استان کرمان داریم.

وی عنوان کرد: در جشنواره ملی تعاون برتر امسال، تعاون گرایان برتر حوزه دانش بنیان نیز معرفی شدند همچنین تعاونی های سبز (محیط زیست)، سفیران استانی تعاون و تعاونی هایی که مسیر پیشرفت پیوسته را طی کرده بودند؛ را معرفی کردیم.

خانی خطاب به مدیر کل اداره کار، تعاون و رفاه اجتماعی استان کرمان گفت: انتظار داریم در استان کرمان حداقل 5 شرکت تعاونی تخصصی در حوزه مارکتینگ تشکیل شود زیرا بازار مهمترین و اصلی ترین دغدغه تعاونی هاست.

وی بر لزوم تشکیل کلنیک تخصصی مشاوره کسب و کارهای تعاونی در استان تاکید کرد و افزود: برای ایجاد صندوق تامین مالی تعاونی تلاش کنید تا از این طریق از بانک های کشور بی نیاز شوید

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: