• شنبه ۱۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2684-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد:

آمادگی مجلس برای حل مشکل استخدامی‌های شوراهای حل اختلاف

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در ارتباط با استخدام نیروهای شوراهای حل اختلاف گفت: در صورت موافقت قوه قضائیه و مدیران دستگاه قضا، آمادگی داریم کمک کنیم تا شرایط در قالب توافق میان قوه قضائیه و سازمان امور اداری و استخدامی به نحوی باشد که استخدام‌های این قوه با اولویت افراد و رشته های مرتبط از بین شوراهای حل اختلاف صورت گیرد و در غیر این صورت نیاز به تصویب قانون در این زمینه خواهد بود که در این خصوص نیز همکاری لازم را خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا پورابراهیمی" در دیدار با حجت‌الاسلام احمدی میانجی معاون قوه قضائیه و رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه نسبت به حل مشکلات شوراهای حل اختلاف اعلام آمادگی کرد.

حجت الاسلام احمدی میانجی معاون قوه قضائیه در این نشست گزارش کاملی در رابطه با شوراهای حل اختلاف مطرح کرد و بیان داشت: وضعیت رسیدگی به پرونده‌ها در قوه قضائیه به شکلی است که 50 درصد از پرونده ها به شوراهای حل اختلاف ارجاع داده می‌ شوند که با توجه به اقدامات صورت گرفته در این شوراها، رضایت خوبی هم برای مردم ایجاد شده و با هزینه‌ های بسیار کم بخش زیادی از پرونده‌ ها مختومه شده است.

وی ادامه داد: این وضعیت بیانگر این است که اعضا و دبیران شوراها باید مورد حمایت قرار گیرند که در حال حاضر برای استمرار مسیر با مشکلات جدی مواجه هستند و بیشترین آن هم مربوط به بودجه است.

رئیس مرکز امور شوراهای حل اختلاف قوه قضائیه در این نشست درخواست کردند تا نمایندگان مجلس برای کمک به بهبهود اوضاع شوراهای حل اختلاف در کشور همکاری لازم را با این مجموعه داشته باشند.

دکتر محمدرضا پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس و رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در این دیدار برای هرگونه همکاری با شوراها و رفع مشکلات آنها به دلیل جایگاهی که در حل مشکلات قضائی کشور دارند، اعلام آمادگی کرد.

وی با اشاره به مشکلات مربوط به سوابق بیمه سنوات شوراهای حل اختلاف که از سال 87 تا 92 پرداخت گردیده است پیشنهاد داد تا گزارش کامل تعداد افرادی که با این مشکل مواجه می باشند و نیز برآورد بیمه پرداختی برای رفع مشکل بیمه سنوات این افراد مشخص شود تا براساس آن اقدامات لازم صورت گیرد و هفته آینده گزارش آن به کمیسیون اقتصادی مجلس ارائه شود.

پورابراهیمی در ارتباط با استخدام نیروهای شوراهای حل اختلاف گفت: در صورت موافقت قوه قضائیه و مدیران دستگاه قضا، آمادگی داریم کمک کنیم تا شرایط در قالب توافق میان قوه قضائیه و سازمان امور اداری و استخدامی به نحوی باشد که استخدام‌های این قوه با اولویت افراد و رشته های مرتبط از بین شوراهای حل اختلاف صورت گیرد و در غیر این صورت نیاز به تصویب قانون در این زمینه خواهد بود که در این خصوص نیز همکاری لازم را خواهیم داشت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در ارتباط با پرداخت های شوراهای حل اختلاف گفت: در بودجه 98 به شکلی باید مدنظر باشد که هم بودجه شوراهای افزایش یابد و هم در خصوص تخصیص های آنها بتواند برنامه ریزی کرد.

وی خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که دستگاه قضا با رویکرد مثبت تر از گذشته به شوراهای حل اختلاف نگاه کند و به شکلی این مجموعه مهم و اثر گذاررا در خانواده مشترک قرار دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: