• پنجشنبه ۱۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1387-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

راه‌اندازی اولین قطار گردشگری داخل استانی در کرمان

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از راه اندازی نخستین قطار گردشگری داخل استانی با همکاری اداره کل میراث فرهنگی، راه آهن و دفتر خدمات مسافرتی جنوب شرق کرمان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" با بیان اینکه نخستین قطار گردشگری داخل استانی به مقصد شهرهای گردشگری راین و بم راه اندازی شده است، افزود: این قطار گردشگری برای نخستین بار در استان کرمان راه اندازی شده و اولین تور گردشگری آن هفته گذشته به مقصد شهر راین برگزار شد.

وی با اشاره به اینکه برای قطار گردشگری داخل استانی کرمان تورهای یک و دو روزه تعریف شده است، اظهار کرد: مسافران این قطار با جاذبه های طبیعی و تاریخی واقع در مسیر ریلی شهرهای بم و راین آشنا می شوند.

فرخی با بیان اینکه استان کرمان دارای جاذبه های گردشگری فراوانی است و تنها تعدادی از آنها در مسیرهای ریلی واقع شده اند، تصریح کرد: در تلاشیم برای دیگر مناطق تاریخی و گردشگری دارای مسیر ریلی نیز این طرح اجرا شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: هدف از راه اندازی قطار گردشگری داخل استانی در کرمان شناساندن جاذبه های تاریخی، فرهنگی و گردشگری این خطه از کشورمان ابتدا به مردم این استان و سپس به گردشگران داخل و خارج از کشور است که امیدواریم با استقبال علاقمندان مواجه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: