• سه شنبه ۱۳ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1087-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان:

باید در راستای ترویج فرهنگ قرآنی ید واحده شویم

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: باید در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی قرآنی ید واحده شویم و با انسجام بیشتری در این حوزه فعالیت کنیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" امروز 13 شهریورماه در نشست خبری رونمایی از پوستر جشنواره ملی عکس "آیات" اظهار کرد: در عرصه قرآن و عترت فعالیت های بسیار خوبی در کشور و استان کرمان انجام شده. به ویژه در سال های اخیر با رویکرد معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد برنامه های خاصی به صورت منسجم طراحی شده است.

وی با بیان اینکه با کار تحقیقاتی و علمی که انجام شده، خروجی آن تعدادی برنامه شاخص و هدفمند است که امروز شاهد اجرای آنها هستیم تصریح کرد: طی دو سال اخیر هفته قرآن و عترت استان کرمان را برگزار کردیم و در سال جاری جشن رمضان را شامل نمایشگاه ها، محافل قرآنی و ... برگزار کردیم و تعویض بیش از 15 هزار نسخه قرآن کریم، مفاتیح و نهج البلاغه در نمایشگاه ها و ... در ماه مبارک رمضان صورت گرفت.

وی با بیان اینکه در استان کرمان بیش از 300 موسسه فرهنگی قرآنی وجود دارد، عنوان کرد: اتحادیه منسجم قرآن استان در سال گذشته تشکیل شد و فعالیت های حوزه قرآن و عترت با همکاری و تعامل موسسات فرهنگی قرآنی صورت گرفته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: باید در راستای ترویج فرهنگ قرآنی و سبک زندگی قرآنی ید واحده شویم و با انسجام بیشتری در این حوزه فعالیت کنیم.

وی افزود: تاکنون 13 دوره نمایشگاه قرآن کریم در مرکز استان و 120 نمایشگاه در شهرستان های استان برگزار شده و بیش از 2 هزار جلسه خانگی قرآنی در استان کرمان برگزار می شود و بیش از 500 نفر از فعالان قرآنی استان بیمه هستند.

علیزاده اظهار کرد: سند توسعه قرآنی استان کرمان با همکاری فعالان حوزه قرآن، کارشناسان قرآنی، دانشگاه ها، حوزه های علمیه و دستگاه های فرهنگی و تبلیغی در حال تدوین است.

وی در ادامه با اشاره به جشنواره های ملی آیات در سطح کشور بیان کرد: جشنواره عکس آیات در آبان ماه امسال در چهار بخش ملی، استانی، ویژه و مردمی برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: