• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-887-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل ارشاد استان کرمان:

بخش غیردولتی؛ توان برگزاری برنامه‌های کیفی را در استان دارد/ بنگاه‌های اقتصادی به فرهنگ و هنر بپردازند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: بخش غیردولتی با کادر قوی و برنامه ریزی بسیار خوب می تواند برنامه های بسیار کیفی در استان برگزار کند و بازوی بسیار خوبی در کنار دولت باشد و دولت حمایت کند اما نیازمند حمایت سایر بنگاه ها و دستگاه هاست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدرضا علیزاده" امروز 12 شهریورماه در نشست خبری سومین جشنواره ستاره های صحنه کشور در کرمان اظهار کرد: سومین جشنواره ستاره های صحنه توسط بخش غیردولتی برگزار می شود و مجری آن آموزشگاه هنرهای نمایشی آرین است که این جشنواره با حمایت و محوریت مجتمع مس سرچشمه رفسنجان برگزار می شود.

وی افزود: برگزاری جشنواره ها و رویدادهای فرهنگی هنری در استان کرمان یکسری ظرفیت های خاصی به دنبال خواهد داشت و این رویدادها ویژگی هایی دارد که کشف استعدادها در حوه فعالیت های هنری، تبادل نظر و تعامل بین هنرمندان، امکان استفاده عامه مردم و ایجاد فضای بانشاط و شادابی از جمله این ویژگی هاست.

علیزاده تصریح کرد: برگزاری این جشنواره فرصت های جدیدی کشف کرده و افرادی که در این جشنواره شناخته می شوند، در سطح جامعه و حوزه های مختلف فعالیت خواهند کرد و به نوعی کارگاه آموزشی است و در تعامل شرکت کنندگان این اتفاق می افتد و منجر به پرورش و شکوفایی استعدادهای جدید در عرصه هنر می شود.

وی بیان کرد: جشنواره ستاره های صحنه نماد و مصداق مشارکت بخش های دولتی و غیردولتی در برگزاری یک رویداد کشوری و بین المللی است و محور برگزاری این جشنواره یک موسسه غیردولتی است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با تشکر از تلاش های برگزارکنندگان جشنواره ستاره های صحنه کشور عنوان کرد: شاهد برگزاری بسیار خوب این جشنواره در دو دوره گذشته بوده ایم و امیدواریم سومین جشنواره نیز به خوبی برگزار شود و این جشنواره در تقویم هنری کشور به نوعی ثبت شده و به نام کرمان رقم خورده است.

وی در بخش دیگری از سخنانش افزود: همواره این نقد وجود دارد که بنگاه های اقتصادی استان در کجای فعالیت های فرهنگی هنری وجود دارند؟ که در مورد جشنواره ستاره های صحنه جای قدردانی دارد از مجتمع مس سرچشمه که این جشنواره را حمایت می کنند هرچند اعتقاد داریم لازم است بنگاه های اقتصادی بیش از این به حوزه های مختلف فرهنگ و هنر بپردازند که در این صورت، شاهد برگزاری رویدادهای بیشتری خواهیم بود.

علیزاده تصریح کرد: در استان کرمان موسسات فرهنگی هنری غیردولتی زیادی با پتانسیل بسیار بالا داریم اما مشکل عمده این فعالان منابع مالی است. منابع دولتی محدود است و حمایت ما بیشتر معنوی و در بحث صدور مجوزها بوده است.

وی بیان کرد: استان کرمان ظرفیت برگزاری برنامه های متنوع در حوزه فرهنگی هنری را دارد و خوشبختانه به وضعی رسیده ایم که بخش غیردولتی با کادر قوی و برنامه ریزی بسیار خوب می تواند برنامه های بسیار کیفی در استان برگزار کند و بازوی بسیار خوبی در کنار دولت باشد و دولت حمایت کند اما نیازمند حمایت سایر بنگاه ها و دستگاه هاست.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان با گلایه از مشارکت پایین مردم و دستگاه های فرهنگی در حمایت از رویدادهای فرهنگی گفت: باید دستگاه ها و نهادهای مختلف از بستر برگزاری رویدادهای فرهنگی هنری در زمینه گردشگری، اقتصادی و ... استفاده و کرمان را معرفی کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: