• یکشنبه ۱۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-1690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان خبر داد:

الکترونیکی شدن نظام ارجاع به پزشک متخصص از 15 شهریورماه

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از الکترونیکی شدن نظام ارجاع از ۱۵ شهریورماه جاری خبر داد و گفت: از این تاریخ ارجاع از روستا به پزشک متخصص در شهر به صورت الکترونیکی صورت می‌گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمد جعفری پیش از ظهر امروز 11 شهریور ماه در مراسم گرامیداشت روز بهورز در رفسنجان اظهار کرد: سازمان بیمه سلامت به عنوان بزرگترین سازمان بیمه درمانی کشور متولی درمان رایگان بیمه شده‌های صندوق‌های مختلفی از جمله عشایری، روستایی و ساکنان شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر جمعیت و افرادی که ساکن شهر هستند و هیچ نوع بیمه‌ای ندارند، می باشد.

وی با بیان اینکه از ۴۰ میلیون بیمه شده ۳۳ میلیون نفر بیمه شده رایگان هستند، یادآور شد: یارانه‌ای از سمت دولت از بیت‌المال به این حوزه اختصاص پیدا کرده تا خرج درمان روستاییان که مولدان جامعه هستند، ‌شود؛ بنابراین شرط سکونت در روستا باید رعایت شود و صرف اینکه شخص باغات کشاورزی‌اش در روستا است و خودش ساکن شهر است برای استفاده از بیمه روستایی صحیح نیست و باید بودجه بیت‌المال باید در جای خود هزینه شود.

وی تصریح کرد: جهت استفاده بیمه روستاییان باید از نظام ارجاع استفاده صحیح، به‌موقع و به‌جا شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان از الکترونیکی شدن نظام ارجاع از ۱۵ شهریورماه جاری خبر داد و افزود: از تاریخ یاد شده ارجاع از روستا به پزشک متخصص در شهر در قالب نظام الکترونیکی صورت می‌گیرد.

جعفری در این زمینه ادامه داد: باید سعی کنید ارجاع به پزشک درست باشد آنچه امروز در کلینیک‌های ویژه مطرح است متخصصان می‌گویند چرا مردم از روستا با ارجاع ناصحیح به ما مراجعه می‌کنند.

مدیرکل بیمه سلامت استان کرمان بیان کرد: ۸۵ درصد از درمان مردم باید به دست تیم پزشکان خانواده مستقر در روستا انجام شود و ۱۰ تا ۱۵ درصد بیماری‌های مردم لازم باشد پزشکان به اساتید متخصص خود ارجاع دهند.

جعفری ادامه داد: در استان این میزان ارجاع بالای ۲۵ درصد است که باید کاهش پیدا کند که این کاهش یافتن موجب می‌شود متخصصان سر فرصت به بیماران واقعی بپردازند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: