• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۱۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-1290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس خواستار شد:

نیاز شهرستان رفسنجان به دو ناحیه ثبت اسناد و املاک

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه شهر رفسنجان با 8 هزار هکتار زمین، دارای وسعت بالایی است بنابراین با مشکلاتی مواجه است، گفت: این شهرستان به دو ناحیه ثبت اسناد و املاک نیاز دارد و اداره اجراییات و اسناد می‌تواند مشکلات را در این زمینه برطرف کند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،" احمد انارکی محمدی" بعدازظهر امروز 10 شهریور ماه در جلسه شورای اداری شهرستان رفسنجان با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد کشور اظهار کرد: در سال جاری نتوانستیم در مجلس بودجه خوبی در بحث کاداستر اختصاص دهیم، کاداستر کار بزرگی بود که صورت گرفت و در حال انجام است که توانسته بسیاری از مشکلات سندهای مردم را حل کند.

وی با اشاره به اینکه شهر رفسنجان با 8 هزار هکتار زمین و وسعت بالایی که دارد با مشکلاتی مواجه است، گفت: این شهرستان به دو ناحیه ثبتی نیاز دارد و اداره اجراییات و اسناد می‌تواند مشکلات را در این زمینه برطرف کند.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس عنوان کرد: کارکنان اداره ثبت رفسنجان با کمترین امکانات زحمات زیادی می‌کشند و شبانه‌روزی تلاش دارند به طوری که تمام اسناد به روز شده و انتظار داریم ایجاد این دو امور حدنگار و اداره اجراییات در ساختمان قبلی ثبت اسناد رفسنجان میسر شود.

انارکی محمدی همچنین اظهار کرد: طبق قانون، باید 2.5 هکتار برای باغ و 5 هکتار برای امور اراضی باشد تا سند صادر شود اما بعضی باغات در مستثنیات که باغی ثبت شده اند کمتر از نیم هکتار است اما 100 سال قدمت دارد و دیوارکشی و حصارکشی دارد و این مورد مشکل ایجاد کرده که این مشکل باید برطرف شود.

وی بیان کرد: اگر قرار است ما طرح بدهیم، طرح می‌دهیم تا باغاتی که بالای 60 سال قدمت دارند و حصارکشی هستند اما بلاتکلیف می‌باشند و نمی‌توانند سند بگیرند سنددار شوند.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: