• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 976-1090-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل ثبت اسناد استان کرمان:

وصول 83 میلیارد ریال معوقات بانکی توسط اداره ثبت اسناد شهرستان رفسنجان در سال جاری

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان از وصول مبلغ 83 میلیارد ریال معوقات بانک‌ها توسط اداره ثبت اسناد شهرستان رفسنجان در سال جاری خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "رضا طالبی‌زاده" بعد از ظهر امروز 10 شهریور ماه در شورای اداری شهرستان رفسنجان با حضور معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک کشور اظهار کرد: در اداره ثبت اسناد و املاک شهرستان رفسنجان 37 کارمند داریم، همچنین 30 دفترخانه اسناد رسمی، 18 دفترخانه ازدواج و 8 دفترخانه طلاق در شهرستان رفسنجان وجود دارد.

وی اداره ثبت اسناد و املاک رفسنجان را از کم حاشیه‌ترین ادارات استان نامید و افزود: این اداره کارمندان متهعد، خدوم و سالم دارد و جزء ادارات خوب ما محسوب می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه در سال 96 اقدامات بسیاری خوبی در اداره ثبت اسناد رفسنجان صورت گرفته است، یادآور شد: یک مورد آن بحث واریز درآمد به خزانه است که در این زمینه سال 95 مبلغ 25 میلیارد ریال واریزی شهرستان رفسنجان به خزانه بوده و سال 96 این مبلغ 113میلیارد ریال بوده است و در 5 ماهه اول سال جاری نیز 13 میلیارد ریال واریزی داشتیم که نشان از فعالیت‌های کارکنان اداره ثبت که در وصول معوقات دارد.

طالبی زاده ادامه داد: در اجرا و وصول معوقات بانکها نیز هم اقدامات خوبی در رفسنجان انجام شده است به نحوی که در پنج ماهه سال 96 مبلغ 21 میلیارد ریال و در سال 97 مبلغ 83 میلیارد ریال معوقات بانک‌ها توسط اداره ثبت اسناد شهرستان رفسنجان وصول شده است.

وی تصریح کرد: پرونده‌های ثبت رفسنجان 85 هزار و 486 پرونده ثبتی است که 2 میلیون و300 هزار برگ تعداد اوراق آن است که در پایان فروردین ماه امسال کلیه پرونده‌ها اسکن شد و قطعا این کار موجب جلوگیری از بسیاری از تخلقات از قبیل جعل می‌شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان خاطرنشان کرد: اگر در استان و ثبت کشور بحث تثبیت مالکیت اراضی دولتی تمام شود از ورود بسیاری از پرونده‌ها که بیش از 45 درصد پرونده‌ها به محاکم قضائی مربوط به زمین و مسکن است و تثبیت مالکیت اراضی از بسیاری از دعواهای حقوقی جلوگیری می‌شود.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: