• سه شنبه ۶ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 976-785-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

حسن‌پور در گفت‌وگو با ایسنا:

جلسه امروز مجلس نشانگر ارزش‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بود/لزوم تغییر در کابینه دولت

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظرات مردم است لذا امیدواریم رییس جمهور تغییراتی در اعضای هیات دولت و برخی از مدیران خود را دهند.

شهباز حسن پور در گفت و گو باخبرنگار ایسنا منطقه کویر، پیرامون جلسه صبح امروز سوال از رییس جمهور و قانع شدن نمایندگان از پاسخ دکتر روحانی تنها به یک سوال گفت: آنچه امروز در مجلس اتفاق افتاد، اخلاق مداری و احترام به قانون در هر دو مجموعه دولت و مجلس بود.

وی با بیان این مطلب که نمایندگان مجلس از راه منطقی مسایل و مشکلات مردم را مطرح کردند، تصریح کرد: جلسه امروز نشانگر ارزش های نظام جمهوری اسلامی ایران بود و نشان داد که افراد در هر مقامی که باشند باید پاسخگوی مسایل و مشکلات مردم باشند و این یک کار ارزشمند است.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: با توجه به اینکه نظرات نمایندگان مجلس شورای اسلامی، نظرات مردم است لذا امیدواریم رییس جمهور تغییراتی در اعضای هیات دولت و برخی از مدیران خود را دهند.

وی با تاکید برآنکه مسایل و مشکلات مردم در خانه ملت از رییس جمهور مطرح شد، اظهار کرد: امیدواریم نتیجه این جلسه حل و فصل مشکلات عدیده مردم باشد.

حسن پور در پایان از متانت، صبر و حوصله سوال کنندگان و رییس جمهور تقدیر و تشکر کرد

به گزارش ایسنا، پنج سوال نمایندگان از رییس‌جمهور در جلسه علنی امروز سه‌شنبه مجلس شورای اسلامی به رای گذاشته شد که نمایندگان مجلس پاسخ رییس جمهور در مورد کنترل قاچاق را با ۱۲۳ رای موافق و ۱۳۸ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده مجلس شورای اسلامی حاضر قانع‌کننده ندانستند.

در ادامه نمایندگان با ۱۳۷ رای موافق، ۱۳۰ مخالف و ۳ رای ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر پاسخ‌های رییس جمهور درباره استمرار تحریم‌های بانکی را قانع‌کننده دانستند.

همچنین پاسخ‌های رییس جمهوری درباره کاهش نرخ بیکاری به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۷۴ رای موافق، ۱۹۰ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۳ نماینده حاضر آن را نیز قانع‌کننده ندانستند.

نمایندگان همچنین پاسخ رییس جمهور در مورد رکود اقتصادی را با ۱۱۶ رای موافق، ۱۵۰ رای مخالف و ۶ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ نماینده حاضر قانع کننده ندانستند.

پاسخ رییس جمهور درباره افزایش نرخ ارز نیز به رای مجلس شورای اسلامی گذاشته شد که نمایندگان با ۶۸ رای موافق، ۱۹۶ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۷۲ نماینده حاضر این پاسخ‌ها را قانع‌کننده ندانستند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: