• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-1184-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان خبر داد:

برخوردار بودن 66 درصد جمعیت استان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان از برخوردار بودن 66 درصد جمعیت استان از نعمت گاز خبر داد و بیان کرد: 90 درصد جمعیت کشور تحت پوشش گاز هستند که نشان می دهد استان کرمان از متوسط کشوری عقب تر است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "منوچهر فلاح" صبح امروز پنجم شهریورماه در آئین افتتاح گاز رسانی بخش کوهساران و بخش مرکزی شهرستان راور با حضور سرپرست استانداری کرمان گفت: گاز محور توسعه و زمینه ساز اشتغال بوده که موجب ارتقای رفاه عمومی و سرمایه اجتماعی خواهد شد.

وی با بیان این مطلب که از 71 شهر استان کرمان، هم اکنون 50 شهر تحت پوشش گاز هستند، تصریح کرد: از 21 شهر فاقد گاز، 12 شهر در حال حاضر پیمانکار برای آنها انتخاب، 4 شهر پیمانکار آنها به زودی انتخاب و مابقی نیز در مرحله طراحی برای گازرسانی به آنها می باشند.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمان اظهار کرد: از 2 هزار و 500 روستایی که در استان کرمان وجود دارد، 930 روستای آن تحت پوشش گاز هستند ضمن آنکه پیمانکار 284 روستا در حال فعالیت، 126 روستا در مرحله انتخاب پیمانکار و مابقی در حال طراحی هستند.

مدیر عامل شرکت گاز استان کرمان از برخوردار بودن 66 درصد جمعیت استان از نعمت گاز خبر داد و بیان کرد: 90 درصد جمعیت کشور تحت پوشش گاز هستند، شایان ذکر است که 30 صنعت بزرگ استان از نعمت گاز برخوردار شده‌اند.

فلاح به پروژه گازرسانی بخش کوهساران و بخش مرکزی شهرستان راور اشاره و ادامه داد: 96 روستای استان و شهر هجدک در هفته دولت در استان کرمان از نعمت گاز برخوردار خواهند شد که 87 میلیارد تومان هزینه این پروژه ها شده است.

وی با بیان این مطلب که 34 روستای بخش مرکزی و کوهساران شهرستان راور از نعمت گاز برخوردار می‌شوند، خاطر نشان کرد: هزینه کرد پروژه گاز رسانی  که امروز در شهر هجدک به بهره‌برداری می‌رسد 28 میلیارد تومان بوده که سبب خواهد شد 2 هزار خانوار از نعمت گاز در این مناطق برخوردار خواهند شد.

به گزارش ایسنا، "مالک اژدری" فرماندار شهرستان راور نیز در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران با اشاره به افتتاح شبکه گازرسانی هجدک، بخش کوهساران و خورند گفت: با افتتاح این دو طرح 95 درصد شهرستان راور تحت پوشش گاز قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به افتتاحیه‌های امروز در بخش کوهساران و بخش مرکزی شهرستان راور عنوان کرد: هزینه کرد این پروژه‌ها حدود 36 میلیارد تومان می‌باشد.

فرماندار شهرستان راور ضمن گرامیداشت هفته دولت به پروژه‌هایی که در این هفته در شهرستان راور به‌بهره‌برداری خواهند رسید نیز اشاره کرد و افزود: در این هفته در شهرستان راور 25 پروژه با اعتباری بالغ بر 400 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری خواهند رسید.

اژدری با بیان این مطلب که در 5 ماهه گذشته 65 هزار متر مربع در روستاها و بخش کوهساران اسفالت صورت گرفته است، اظهار کرد: در بحث اشتغال نیز 21 واحد در روستاهای شهرستان راور وام‌های خود را دریافت کرده‌اند و تا پایان شهریور سال جاری نیز یک هزار و 250 وام اشتغال در اختیار متقاضیان قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: