• دوشنبه ۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-714-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان عنوان کرد:

جابجایی زائران اربعین با نرخ سال گذشته/آغاز نصب 111 دوربین ثبت تخلف در استان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان گفت: در سال گذشته جابه جایی بیش از 22 هزار زائر اربعین با 600 دستگاه اتوبوس به نحو مناسبی صورت گرفت و امسال نیز علی رغم افزایش قیمت در همه کالاها و خدمات، قرار است حمل زائران اربعین با نرخ سال قبل صورت بگیرد و علاوه بر زائران استان، استان های همجوار را نیز پوشش بدهیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدعلی حاج سیدعلیخانی" امروز 5 شهریوماه در نشست خبری به مناسبت هفته دولت با بیان اینکه استان کرمان نقش مهمی در حمل و نقل جاده ای کشور دارد، اظهار کرد: 12 هزار کیلومتر راه آسفالته در استان وجود دارد که همین امر سبب شده از این حیث استان کرمان، رتبه دوم کشور را به خود اختصاص دهد که نیمی از این راه ها، محورهای اصلی و شریانی است.

وی افزود: 19 میلیون تن بار از جاده های استان حمل می شود که در این زمینه رتبه هفتم و با 1800 کیلومتر اتوبان، رتبه دوم کشور را داریم.

سیدعلیخانی تصریح کرد: بیش از 95 درصد حمل و نقل کالا در کشور از طریق جاده ها صورت می گیرد و جاده نقش مهمی در توسعه و اقتصاد کشور بازی می کند و خوشبختانه زیرساخت های استان نیازهای حمل و نقل را جوابگوست.

وی با اشاره به اینکه نگهداری راه ها با چهار اداره و شرح وظایف مختلف صورت می گیرد، بیان کرد: ارتقاء ایمنی و نصب تجهیزات ایمنی، حفظ و به روز رسانی ابنیه راه ها و پل ها، تجهیز و نگهداری ماشین آلات و استفاده در مواقع بحران و راهداری زمستانی و جاری توسط این ادارات انجام می شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با بیان اینکه طی سال گذشته خط کشی 11 هزار کیلومتر راه و 15 کیلومتر روشنایی طولی پل ها و محورهای استان انجام شده است افزود: کویری و مسطح بودن جاده های استان کرمان، موجب سرعت بالا و تصادف می شود که برای کاهش سرعت در برخی نقاط شیار لرزاننده اجرا شده و در مجموع 26 میلیارد تومان در ایمنی و حریم راه ها در سال گذشته هزینه شده است.

سیدعلیخانی با اشاره به 666 کیلومتر شانه سازی در محورهای استان تصریح کرد: 125 نقطه حادثه خیز در استان شناسایی شده که ساماندهی 64 نقطه از سال قبل آغاز و چهار راهدارخانه مرمت و بازسازی شده است.

وی با اشاره به حوزه تعمیر و نگهداری رویه راه ها بیان کرد: 332 کیلومتر روکش آسفالت، 514 آسفالت حفاظتی، 63 کیلومتر آسفالت سطحی اجرا، 265 کیلومتر از راه ها درزگیری شده و 165 کیلومتر لکه گیری آسفالت با حدود 65 میلیارد تومان در این حوزه اختصاص یافته است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در ادامه با اشاره به اینکه 370 دستگاه ماشین سنگین در استان فعال است که در عملیات برف روبی در زمستان و مواقع بحران مورد استفاده قرار می گیرند، گفت: در سال گذشته 27 میلیون تن بار از محورهای استان عبور کرده و 17 هزار راننده فعال داریم.

وی با بیان اینکه 84 شرکت مسافربری و 7 پایانه در استان فعال است ادامه داد: 12 و هزار و 500 خودروی حمل بار سنگین در ناوگان حمل بار استان داریم و سه پایانه بار در استان در رفسنجان، کرمان و سیرجان در حال بهره برداریست و در سال گذشته یک میلیون و 350 هزار بارنامه صادر شده است.

سیدعلیخانی با بیان اینکه در بخش حمل مسافر، 1100 اتوبوس و مینی بوس و 2200 سواری کرایه فعال است که استان کرمان در این زمینه رتبه دوم کشور را دارد، تصریح کرد: در سال گذشته جابه جایی بیش از 22 هزار زائر اربعین با 600 دستگاه اتوبوس به نحو مناسبی صورت گرفت و امسال نیز علی رغم افزایش قیمت در همه کالاها و خدمات، قرار است حمل زائران اربعین با نرخ سال قبل صورت بگیرد و علاوه بر زائران استان، استان های همجوار را نیز پوشش بدهیم.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان با اشاره به اینکه 4.6 میلیون نفر مسافر سال گذشته در استان جابه جا شده، گفت: کمیسیون های ماده 11 و 12 رسیدگی به تخلفات حمل بار و مسافر را انجام می دهد و سال قبل 600 پرونده تخلف رسیدگی و بیش از 40 جلسه تشکیل شده است.

وی افزود: نرخ کرایه حمل بار تا 20 درصد افزایش داشته اما این نرخ شناور و توافقی است. ضمن اینکه میزان بار با تعداد کامیون های موجود تناسب ندارد و بار کم است و در بخش مسافر نیز کاهش چشمگیری نسبت به سال های قبل داشته ایم.

سیدعلخانی تصریح کرد: بیشترین تردد مسافر از استان کرمان را به استان های سیستان و بلوچستان، تهران، فارس، هرمزگان و اصفهان داریم.

وی در بخش دیگری از این نشست خبری افزود: مدیریت راه ها امور مربوط به کنترل و نظارت بر راه ها را انجام می دهد و 23 دوربین نظارت تصویری در نقاط پرتردد استان داریم.

سیدعلیخانی با بیان اینکه 23 دوربین ثبت تخلف در محورهای استان داشتیم که از سال گذشته نصب 111 دوربین ثبت تخلف جدید آغاز شده، اظهار کرد: یکی از معضلات جاده های استان کرمان، سرعت بالاست و امیدواریم با تکمیل شدن نصب این دوربین ها کمک خوبی در کاهش تصادفات صورت بگیرد.

وی بیان کرد: 65 دستگاه تردد شمار در استان فعال است که برای مدیریت و برنامه ریزی به ما کمک می کند.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در ادامه بیان کرد: 21 مدرسه حاشیه راه ها را در سال گذشته ایمن کرده و 60 مدرسه، موتورسواران، رانندگان کرایه تاکسی و ادوات کشاورزی را آموزش داده ایم.

سیدعلیخانی با اشاره به رتبه دوم استان کرمان در تلفات جاده ای در سال گذشته گفت: باید با ارتقاء ایمنی راه ها، به کاهش تلفات جاده ای کمک کنیم زیرا استان کرمان در این زمینه وضعیت خوبی ندارد.

وی اظهار کرد: در بحث ایمنی جاده مشکل زیادی وجود ندارد و باید در فرهنگسازی، کنترل و اعمال قانون بیشتر فعالیت کنیم تا از تلفات رانندگی و سوانح جاده ای جلوگیری شود.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در پایان با اشاره به پروژه های قابل افتتاح این اداره در هفته دولت گفت: 10 پروژه بزرگ با 10 میلیارد تومان اعتبار در حوزه راهداری در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: