• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۲
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-1485-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

جنس مدیران اقتصادی امروز باید از جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد

نماینده ولی فقیه در استان کرمان گفت: جنس مديران امروز در جنگ اقتصادي بايد از جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد، همچنین همه دستگاه‌ها وظيفه دارند كه با اخلالگران و مفسدان افتصادي بدون نگاه سیاسی و جناحی برخورد قاطع داشته باشند.

به گزارش خبرگزاري ايسنا منطقه كوير، حجت الاسلام و المسلمين "حسن عليدادي سليماني" در خطبه هاي نماز جمعه شهر كرمان با اشاره به رعايت تقواي الهي و تاكيد دين مبين اسلام بر اين موضوع اظهار كرد: رعايت انجام واجبات و مواظبت بر آنها يكي از مصايب جدي رعايت تقواي الهي است.

وي با بيان اينكه يكي از زمينه هايي كه گناه را افزايش مي دهد زمينه مال و ثروت است تصريح كرد: مال و ثروت هم مي تواند بستر ساز گناه و معصيت باشد و هم نداري و فقر مي تواند بستر ساز گناه شود ضمن آنكه بايد توجه كرد كه از نظر اسلام خود ثروت و سرمايه علت گناه نيست.

خطيب جمعه كرمان ادامه داد: اگر كسي از سرمايه و قدرت استفاده درست كند مي تواند با كنترل خودش و ارتباطش با سرمايه خود جلوي گناه را بگيرد.

عليدادي سليماني با بيان اينكه ثروت و سرمايه مانند هواي سرد است اظهار كرد: مصاديق دو نگاه مثبت و منفي در قران كريم درباره ثروت وجود دارد. حضرت داوود و سليمان، نمونه انسان هاي داراي ثروت و سرمايه هستند كه راه درست را انتخاب كرده و از خط خود خارج نشده اند، که نگاه مثبت به سرمايه در قرآن است و ديگري نگاه منفي است كه نمونه بارز آن سرمايه و ثروت قارون است.

وي با تاكيد بر اينكه شرط قرآن در ثروت در اين است كه ثروت نبايد هدف باشد بلكه يك وسيله است ادامه داد: مال و ثروت و سرمايه بايد از راه مشروع به دست آيد و  رانت، ويژه خواري ها و .... عين مال نامشروع است.

نماينده ولي فقيه در استان كرمان با تاكيد بر اينكه بايد نگاه به آخرت و قيامت داشته باشيم اظهار كرد: نگاه نيكي به همگام و هم نوع خود در دستور كار اسلام همواره بوده است و نبايد افراد سهم خود را از دنيا فراموش كنند.

امام جمعه كرمان در بخشي ديگر از خطبه هاي نماز جمعه امروز شهر كرمان به روز مقاومت اسلامي اشاره كرد و گفت: در سال هاي اخير اسراييل در هر جنگي شركت كرده، شكست خورده است.

وي با بيان اينكه اسراييل امروز به كشوري منفعل تبديل شده و در آينده نزديك شاهد انحلال اين رژيم جعلي خواهيم بود اظهار كرد: امروز، روز تشكل ها و نهادهاي اجتماعي است كه اين مهم يكي از دستاوردهاي بزرگ انقلاب اسلامي است.

امام جمعه كرمان با بيان اينكه مشاركت هاي مردمي در حوزه هاي مختلف يكي از بركات جمهوري اسلامي است كه نمونه بارز آن جهاددانشگاهي است به 16 مرداد روز خبرنگار نیز اشاره و با تبریک این روز اظهار كرد: خبرنگاران؛ جامعه اي مخلص، فداكار و از خود گذشته هستند كه براي اطلاع رساني در اين راه جهاد مي كنند.

وي با بيان اينكه جايگاه خبرنگاري رفيع و بزرگ است كه مردم نيز بايد اين جايگاه را تكريم كنند تصريح كرد: اگر خبري ناصواب در جامعه پخش شود عواقب نابخشودني خواهد داشت. متاسفانه در روزهاي اخير شاهد اخبار بي اساس و بي ريشه درباره استاندار سابق صادق و خادم استان کرمان هستيم كه فضای جامعه را ملتهب و ذهن مردم را مشوش و مخدوش کرده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که دشمن به دنبال نااميد و مايوس كردن مردم است و ما داخلی ها نیز نباید اشتباه و خطایی کنیم اظهار کرد: در جنگ اقتصادي هستيم و مديران بايد با حركات جهادي و شبانه روزی عمليات هاي دشمن بر عليه ما را خنثي كنند.

وی ادامه داد: جنس مديران امروز در جنگ اقتصادي بايد جنس فرماندهان هشت سال دفاع مقدس باشد، همچنین همه دستگاه‌ها وظيفه دارند كه با اخلالگران و مفسدان افتصادي بدون نگاه سیاسی برخورد قاطع داشته باشند.

امام جمعه کرمان به نامگذاری سال 97 به سال «حمايت از كالاي داخلي» اشاره کرد و گفت: متاسفانه شاهد هستیم در این سال عده اي و در روزهاي اخير از التهاب بازار سو استفاده کرده و دست به احتكار زده اند كه از مسئولین دستگاه قضایی کشور و استان کرمان انتظار داریم برخورد جدي با اين افراد و هم كساني كه از رانت و اطلاعات خود سو استفاده مي كنند، صورت گیرد.

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه بايد مطالبه عمومي در هر تفكر و حزبي در برخورد با مفسدين اقتصادي به وجود آید تصریح کرد: هدف ترامپ از صحبت هايي پيرامون مذاكره بدون قید و شرط، تنها براي ايجاد دو دستگي بين مردم و همچنين مسئولين است و اين هوشمندي مردم و مسئولین خواهد بود که می تواند با نگاه دینی به این موضوع جنگ تمام عيار دشمن را خنثی کند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: