• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-890-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

پلمب 4 بستنی فروشی در رفسنجان و انار

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان از پلمب و تعطیلی 4 بستنی فروشی در سطح شهرستانهای انار و رفسنجان از ابتدای امسال تاکنون خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، احمد جمالی زاده صبح امروز 18 مرداد ماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: 100 مرکز بستنی فروشی و آّمیوه گیری در سطح این دو شهرستان فعالیت دارند که از ابتدای سال جاری تاکنون 400 مورد بازدید و بازرسی از این مراکز انجام شد.

وی افزود: به طور میانگین از هر مرکز 4 بازدید به عمل آمده و طی این بازدیدها نمونه برداری از محصول جهت بررسی هرگونه آلودگی صورت گرفته و نکات بهداشتی و نکات ایمنی نیز مورد بازدید قرار گرفتند.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان رفسنجان خاطرنشان کرد: از ابتدای امسال 4 مرکز بستنی فروشی به دلیل عدم رعایت نکات بهداشتی به مراجع قضایی معرفی و پلمپ شدند ضمن اینکه 15 مورد اخطار هم به برخی مراکز داده شد.

جمالی زاده تأکید کرد: صاحبان و متصدیان بستنی فروشیها تمامی مراحل استاندارد و بهداشت را جهت تهیه بستنی سالم و عاری از هرگونه آلودگی  رعایت کنند تا مشتریان دچار مشکل و بیماری نشوند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان افزود: رعایت بهداشت فردی توسط کارکنان بستنی فروشی ها اعم از گذراندن دوره بهداشت عمومی، پوشیدن روپوش مناسب، رعایت نظافت مغازه و گندزدایی وسایل و دستگاه بستنی ساز، شستشو و سالم سازی میوه جات در صورت عرضه مانند هویج، طالبی و موز و ... از جمله نکاتی است که متصدیان بستنی فروشی ها باید رعایت کنند.

 وی خاطرنشان کرد: از اضافه کردن رنگ، اسانس، طعم دهنده ها و شیرین کننده های شیمیایی غیر مجاز در تهیه بستنی  باید خودداری کرد و برای رعایت و کنترل دما در یخچال و فریزی دماسنج نصب شود.

جمالی زاده با بیان اینکه باید از یخ بهداشتی و عاری از آلودگی برای تهیه خوراکی ها در بستنی فروشی ها استفاده شود، ابراز داشت: از ظروف استیل و چینی برای عرضه فالوده استفاده شود و از ظروف آهن سفید برای این کار استفاده نشود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: