• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۱
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3784-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رئیس اتاق بازرگانی کرمان عنوان کرد:

تامین 20 درصد ظرفیت برق مورد نیاز استان از نیروگاه‌های خورشیدی تا سال 1400

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: با توجه به کاهش سرمایه گذاری‌ها در احداث نیروگاه‌های بزرگ، باید ایجاد نیروگاه های خورشیدی در اولویت قرار گیرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب‌زاده" در کارگاه آموزشی نصب، راه‌اندازی و عیب‌یابی اینورترهای سولار فرونیوس، افزود: با توجه به افزایش بیکاری و عدم احداث کارخانجات بزرگ، پرداختن به کارآفرینی و ایجاد اشتغال ضروری است که ایجاد نیروگاه های خورشیدی می تواند در این زمینه تاثیرگذار باشد.

وی ادامه داد: بهتر است کارآفرینان گروهی را تشکیل دهند و محدودیت های پیش روی ایجاد اشتغال را بیان کنند تا دولت و سایر نهادها و مجموعه ها برای کاهش این محدودیت ها تلاش کنند.

طبیب زاده، با تاکید بر اینکه زمینه مناسبی برای تولید برق از انرژی خورشیدی در استان وجود دارد، اظهار کرد: امیدواریم تا سال 1400 بتوانیم 20 درصد ظرفیت برق مورد نیاز استان را از نیروگاه های خورشیدی تامین کنیم.

در ادامه رئیس مرکز مطالعات و پژوهش های اقتصادی اتاق کرمان به حمایت اتاق از شرکت های بخش خصوصی به ویژه مجموعه های متوسط و کوچک اشاره کرد و گفت: اتاق کرمان پنل های خورشیدی را به دلیل تبادل با شبکه و حمایت از این بحث راه‌اندازی کرده است.

مسعود رشیدی نژاد، افزود: اتاق کرمان از جوانان فعال در حوزه ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی حمایت و همچنین در زمینه برطرف کردن برخی مسائل و مشکلات پیش رو از طریق مذاکره با نهادهای مربوطه اقدام می کند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: