• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6514-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

جهاددانشگاهی، فرزند انقلاب است/مهندسی نوین و به‌روز در استان کرمان خودش را نشان نداده است

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که جهاددانشگاهی در عمل ثابت کرده است که با روحیه جهادی کار کرده است و کار خواهد کرد، تصریح کرد: نقش مجموعه جهاددانشگاهی می‌تواند در دانشگاه‌ها موثر و مفید است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام و المسلمین "حسن علیدادی‌ سلیمانی" پیش از ظهر امروز 17 مردادماه در دیدار رییس و معاونین جهاددانشگاهی استان کرمان به مناسبت سی و هشتیمن سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی گفت: یکی از ویژگی های اقدامات و فعالیت های جهاددانشگاهی، بعد علمی و تحقیقاتی این نهاد انقلابی است، ضمن‌آنکه این اقدامات نیز متناسب با نیازهای جامعه هستند.

وی جهاددانشگاهی را فرزند انقلاب دانست و روحیه جهادی که به مراکز علمی کشور از سوی این نهاد انتقال داده می شود را را از شاخص‌های مهم جهاددانشگاهی برشمرد و عنوان کرد: نجات کشور در روحیه جهادی است و روحیه جهادی باعث پیشرفت هر کشوری شده است و بدون روحیه جهادی هیچ تغییر تحولی در دنیا به‌وجود نمی‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با بیان این مطلب که جهاددانشگاهی در عمل ثابت کرده است که با روحیه جهادی کار کرده است و کار خواهد کرد، تصریح کرد: نقش مجموعه جهاددانشگاهی می‌تواند در دانشگاه‌ها موثر و مفید است.

علیدادی سلیمانی در ادامه با اشاره به پیشینه تاریخی استان کرمان اظهار کرد: متاسفانه شاهد هستیم که کرمان در رقابت عقب افتاده است و در چند حوزه این این فاصله گرفتن کاملا محسوس است.

امام جمعه کرمان ادامه داد: استان کرمان یک استان کاملا اقتصادی است و گردش مالی قابل توجهی در این استان صورت می گیرد اما این گردش مالی خیلی در سفره مردم مشاهده نمی‌شود و با توجه به وجود بنگاه‌های مهم اقتصادی، معادن، کشاورزی کشور در استان کرمان، این موضوع در زندگی مردم خود را نشان نداده است و این نیاز به یک کار کارشناسی علمی دارد تا مردم کرمان از این مهم نیز بهره‌مند شوند.

وی با تاکید بر اینکه استان کرمان در حوزه اجتماعی دچار مشکلات جدی است تصریح کرد: براساس گزارشات اعلام شده در حوزه اجتماعی این استان دچار چالش‌های جدی است و برای برون رفت از این چالش و متوقف شدن رشد بی‌رویه برخی از ناهنجاری‌ها نیاز به یک کار کارشناسی علمی وجود دارد لذا یکی از اولویت دارترین مجموعه‌های که می‌تواند در این زمینه به کمک استان و مردم این دیار بشتابد، جهاددانشگاهی است.

حجت الاسلام علیدادی به عقب ماندگی استان کرمان در حوزه فرهنگ سخن به میان آورد و بیان کرد: خوشبختانه اقداماتی در حوزه فرهنگی انجام شده و منتظر هستیم که اقدامات کارشناسی آن به اتمام رسد تا این طرح نهایی شود.

وی با اشاره به عقب ماندگی استان در حوزه مهندسی فنی عنوان کرد: با توجه به اینکه استان کرمان در حوزه فنی و مهندسی قابلیت‌های خوبی دارد که بناهای تاریخی مهر صحت این ادعا می‌باشد؛ اما متاسفانه این مهندسی در شهرسازی خود را نشان نداده است، همچنین مهندسی نوین و به‌روز در استان کرمان متاسفانه خودش را نشان نداده است.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان با اشاره به معضلات حاشیه نشینی در شهر کرمان نیز اظهار کرد: باید راهکارهای مقابله با حاشیه نشینی و رفع معضلات آن در طرح‌های کلان استان کرمان همچون طرح آمایش سرزمینی گنجانده شود که متاسفانه زیاد در طرح‌ها این مهم پرنگ دیده نشده است.

وی ادامه داد: بایستی شهر کرمان را در یک چشم انداز بلند مدت دیده و پیشنهاد استانداردی برای همه بخش‌ها در چند سال آینده که در چه وضعیتی باشند؛ ارایه شود و مسئولان براساس این چشم‌انداز برنامه‌ریزی‌های خود را انجام دهد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: