• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-6314-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

بخش زیادی از مشکلات کشور بواسطه عدم مدیریت جهادی است

نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به نحوه مدیریت در دوران دفاع مقدس، مدیریت جهادی را در زمان فعلی ضروری دانست و تصریح کرد: بدون تعارف بخش زیادی از مشکلات کشور بواسطه عدم مدیریت جهادی است، اگر برگردیم به نوع مدیریت دوران دفاع مقدس مشکلات کشور قابل حل است، باید آن روحیه جهادی را در بین مدیران تقویت کرد.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام والمسلمین "حسین علیدادی سلیمانی" ظهر امروز در کارگروه مقابله با حاشیه نشینی شهرستان کرمان با قدردانی از عملکرد کارگروه در مقابله با حاشیه نشینی تنها مقابله با حاشیه نشینی را کافی ندانست و خواستار ساماندهی بعد از کار مقابله شد.

امام جمعه کرمان با انتقاد از عدم پیشرفت لازم کرمان در قیاس با سایر استان های کشور گفت: در بررسی دو دهه اخیر می‌بینیم که کرمان می‌توانست بیشتر از این پیشرفت کند. عمدتاً مسائل زنجیروار به هم وصل هستند، اگر یک مسئله کوچک در زمان خودش با اهمال کاری حل نشود به مسئله ای بزرگتر و البته اجتماعی تبدیل می‌شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان با اشاره به اینکه فرهنگ یک کشور و جامعه مانند مرزهای سرزمین است افزود: اگر به مرزهای کشورمان اهمیت ندهیم بعدها با مشکلات زیادی روبه‌رو خواهیم بود، در حوزه نظامی نیز همین‌گونه است، اگر ما امروز در کیلومترها بیرون از مرز از کشور دفاع نکنیم باید در مقابل خانه خودمان با دشمن بجنگیم.

وی حاشیه نشینی را یک معضل اجتماعی دانست و ابراز کرد: اینکه حاشیه‌نشینی چگونه شکل گرفته و در کجا اتفاق افتاده یک سوال است اما باید به دنبال راهکارهای لازم گشت تا در آینده این اتفاق تکرار نشود، باید منشاء حاشیه‌نشینی را ریشه‌یابی کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی با اشاره به نگاه اسلام به مدیریت اظهار کرد: در مدیریت اسلامی اینگونه است که وقتی مدیر یک مجموعه مسئولیتی را قبول می‌کند نباید مدیران قبل از خود را مقصر بداند هر مدیر باید در زمان حال برای رفع مشکلات زمان خودش تلاش کند.

امام جمعه کرمان با اشاره به نحوه مدیریت در دوران دفاع مقدس، مدیریت جهادی را در زمان فعلی ضروری دانست و تصریح کرد: بدون تعارف بخش زیادی از مشکلات کشور بواسطه عدم مدیریت جهادی است، اگر برگردیم به نوع مدیریت دوران دفاع مقدس مشکلات کشور قابل حل است، باید آن روحیه جهادی را در بین مدیران تقویت کرد.

امام جمعه کرمان با استناد به گزارشات ارائه شده در جلسه درخصوص بافت تاریخی شهر کرمان بعنوان یکی ازعوامل حاشیه‌نشینی گفت: شهرسازی جدید شهر کرمان با بافت تاریخی شهر سازگاری ندارد، باید برنامه داشت و بازنگری اساسی صورت گیرد.

وی با اشاره به عدم وجود حاشیه‌نشینی بعنوان یک هدف عالی تأکید کرد: درحاشیه شهرها عده‌ای هم سودجو وجود دارد که قطعا باید با آنها برخورد شود اما متأسفانه می‌بینیم که عده‌ای در حاشیه شهر از شدت فقر حضور دارند که البته باید آن را هم کم کرد .

حجت‌الاسلام والمسلمین علیدادی‌سلیمانی تصمیم گیری در حوزه حاشیه شهر را براساس واقیعات موجود یک ضرورت دانست و مقابله با حاشیه نشینی را تنها راه مبارزه با آن دانست و ساماندهی امور مربوطه در این بخش را نیز با اهمیت توصیف کرد و گفت: فردی که در حاشیه شهر آب و برق را دارد اما به صورت غیررسمی از آن استفاده می‌کند به هر حال این فرد در حال استفاده از این امکانات است و در شرایط موجود هم راهی هم ندارد اما دارای اشکال است و این مسئله را نباید نادیده گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان کرمان خواستار برخورد قاطع و قانونی با سودجویان شد و تاکید کرد: در این بین افراد مظلومی هم وجود دارد که باید خانه به خانه بررسی شود و مشکلات مردم را برطرف کرد و همچنین مشکل شرعی استفاده از آب و برق غیرمجاز را هم حل کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: