• چهارشنبه ۱۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5914-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

جانشین رییس ستاد بحران استان کرمان خبر داد:

قول مساعد جهت نوسازی 2500 واحد مسکونی جنوب استان/عملکرد ستاد بحران در آتش‌سوزی باغات شهداد

جانشین رییس ستاد بحران استان کرمان بر لزوم مقاوم سازی تاکید کرد و گفت: قول مساعد برای نوسازی 2500 واحد برای جنوب استان گرفته شده تا بتوانیم مقاوم سازی در کل استان انجام داده باشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"سید مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" صبح امروز 17 مردادماه در نشست خبری با محوریت واحدهای بازسازی شده ناشی از حوادث سال‌های 95 و 96، از حوادث طبیعی استان کرمان سخن به میان آورد و گفت: انواع زیادی از حوادث طبیعی در استان کرمان وجود دارد لذا باید تمهیداتی برای کاهش خسارات حوادث انجام دهیم.

وی از تدوین طرح جامع سیل استان در سال گذشته خبر داد و عنوان کرد: اعتبارات این طرح مشخص و کار در شهرستان بردسیر آغاز شده است.

معاون امورعمرانی و فنی استانداری کرمان با اشاره به بحران ارتباطی و اقدامات انجام شده برای رفع آن اظهار کرد: ستاد بحران سیستم مخابراتی رادیو ترانک برای اولین بار در استان کرمان راه اندازی شده و سومین دکل آن نیز در حال احداث است که در هفته دولت این طرح به بهره برداری خواهد رسید و دیگر با این اقدام مشکل ارتباطی با ارگان‌ها مهم در زمان بحران از بین خواهد رفت.

وی ادامه داد: خاموش کردن آتش مثل جنگل ها با بیل و ... امکان پذیر نیست، بنابراین طرحی ارایه داده‌ایم که زیر مجموعه هلی کوپتر امدادی یک منبع آب نصب کنیم تا در زمان حوادث آتش‌سوزی از آن استفاده کنیم که منتظر اخذ مجوزنصب از سازمان جمعیت هلال احمر کشور هستیم.

موسوی با اشاره به سفر ریاست جمهور و قول مساعد وی برای اتمام واحدهای بازسازی شده ناشی از زلزله کوهبنان و راور عنوان کرد: تاکنون واحدهای تیپ اول(کاملا تخریب شده) در راور بازسازی و تحویل داده شد و در شهرستان کوهبنان نیز با وجود آنکه مقرر بود در شهریورماه این واحدها تحویل داده شود اما با توجه به پیگیری‌های انجام شده تاکنون 500 واحد کوهبنان نیز به اتمام رسیده است.

وی با اشاره به اینکه زلزله سال 85 که در زرند رخ داد به 3333 واحد تسهیلات برای بازسازی واحدهای شهری و روستای تخصیص داده شد، مطرح کرد: مکاتباتی برای تخصیص 10 میلیون تومان معیشتی به ساکنان مناطق زلزله زده داده شد که با پیگیری‌ها صورت گرفته مقرر شد که 5 میلیون تومان به تسهیلات بلاعوض قبل اضافه شود.

جانشین رییس ستاد بحران استان کرمان بر لزوم مقاوم سازی تاکید کرد و افزود: قول مساعد برای نوسازی 2500 واحد برای جنوب استان گرفته ایم تا بتوانیم مقاوم سازی در کل استان انجام داده باشیم.

معاون امورعمرانی و فنی استانداری کرمان با بیان اینکه تعداد واحدهای آسیب دیده تیپ اول در راور 200 واحد بود که همه آنها نوسازی و بهسازی شد، همچنین در کوهبنان 500 واحد تیپ اول (تخریب کامل) بازسازی شدند عنوان کرد: وعده‌ای که داده بودیم (بازسازی‌های تا پایان تیرماه) توانستیم با تلاش همه مسئولین و همراهی مردم عملیاتی شد.

موسوی خاطر نشان کرد: آتش‌سوزی که در باغات شهداد چند روز اخیر رخ داد خسارات جانی در پی نداشت و با توجه به همکاری ها توانستیم از حجم آتش بکاهیم زیرا این حادثه می توانست نصف باغات شهداد در آتش بسوزد اما آتش کنترل شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: