• سه شنبه ۱۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-5714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

کلاهبردار حرفه‌ای در کرمان با بیش از 700 صفحه پرونده دستگیر شد!!

بازپرس شعبه 4 دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی کرمان از دستگیری یک کلاهبردار حرفه ای سابقه دار در کرمان خبر داد و گفت: شهروندان در صورت هرگونه شکایت و اطلاع بیشتر می توانند به  اداره آگاهی شهرستان کرمان مراجعه نمایند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "سعید عباس آبادی" در تشریح جزئیات این خبر اظهار کرد: پس از اعلام گزارشات متعدد مردمی مبنی بر کلاهبرداری در حوزه زمین، بلافاصله رسیدگی به موضوع در دستور کار سیستم قضائی و پلیس قرار گرفت و پس از شناسایی کلاهبردار دستورات قضایی لازم جهت دستگیری وی صادر شد.

این مقام قضائی با بیان اینکه متهم از سال 94 تحت پیگرد قضائی قرار داشته است،اعلام کرد: سرانجام طی یکسری اقدامات پلیسی، شامگاه گذشته متهم 52 ساله در محل مخفیگاهش در روستای سیرچ کرمان دستگیر شد.

وی در رابطه با شیوه کار این کلاهبردار گفت: متهم با تهیه اسناد غیر اصیل خود را مالک زمین ها معرفی و سپس اقدام به فروش (اموال غیر منقول) و از این طریق میلیاردها ریال کلاهبرداری نموده است و تحقیقات تکمیلی در این خصوص همچنان ادامه دارد

عباس آبادی اظهار کرد: تاکنون بالغ بر 35نفر علیه وی در این پرونده اعلام شکایت نموده اند و پرونده ای در 3 جلد با بیش از 700 صفحه علیه متهم در شعبه 4 دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی تشکیل و در حال رسیدگی است.

وی بیان کرد: متهم علاوه بر پرونده مطروحه در این شعبه، دارای محکومیت‌هایی مشابه در اجرای احکام دادسرای عمومی وانقلاب می باشد که قطعا با دستگیری این کلاهبردار، محکومیت های وی اجرا خواهد شد.

این مقام قضائی با بیان اینکه شهروندان تاجایی که امکان دارد از خریداری زمین های فاقد سند ثبتی و رسمی پرهیز نمایند و در صورت تمایل به خرید زمین با سند عادی (بنچاق) از شخص قابل اطمینان خریداری نمایند گفت: یکی از شیوه های کلاهبرداران پیشنهاد فروش زمین با قیمت بسیار پایین تر از قیمت واقعی ملک در بازار است که در این گونه موارد نیز افراد بایستی دقت لازم را به عمل آورند .

بازپرس شعبه 4 دادسرای عمومی و انقلاب اسلامی در پایان گفت: شهروندان در صورت هرگونه شکایت و اطلاع بیشتر می توانند به  اداره آگاهی شهرستان کرمان مراجعه نمایند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: