• دوشنبه ۱۵ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-3284-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست معاونت سیاسی امنیتی استانداری کرمان:

راه اندازی قرارگاه سوخت در آینده‌ای نزدیک

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان از راه‌اندازی قرارگاه سوخت در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها، روسای شرکت‌های ملی پخش فراورده‌های نفتی شهرستان و شورای تامین شهرستان برای راه‌اندازی این مهم اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"حمید ملانوری" صبح امروز در کمیسیون مبارزه برنامه‌ریزی، هماهنگی و نظارت بر مبارزه با کالای قاچاق موضوع قاچاق سوخت را یک موضوع مهم امنیتی برشمرد و گفت: سوخت یک سرمایه ملی است و با سوبسیدهای دولتی آن را کمتر از قیمت واقعی در اختیار مردم قرار می‌دهیم، لذا باید به قاچاق سوخت به‌عنوان یک بحث جدی نگاه کنیم.

وی از راه‌اندازی قرارگاه سوخت در آینده نزدیک خبر داد و بیان کرد: فرمانداران شهرستان‌ها، روسای شرکت‌های ملی پخش فراورده‌های نفتی شهرستان و شورای تامین شهرستان برای راه‌اندازی این مهم اقدامات لازم را در اسرع وقت انجام دهند.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان بر تامین سوخت مورد نیاز کشاورزان تاکید کرد و ادامه داد: نباید قطع سوخت کشاورزان ناگهانی باشد، لذا با بررسی‌های دقیق این مهم انجام شود.

وی عنوان کرد: شرکت گاز باید سهمیه مورد نیاز شهرستان‌های جنوبی استان را مانند گذشته تامین کند و از راه‌های صحیح مردم را برای خرید امتیاز گاز شهری ترغیب کنند.

ملانوری تصریح کرد: قاچاق کالا بر تولید داخلی ما ضربه می‌زند بنابراین باید بر واردات کالاها نظارت داشته باشیم و با قاچاق کالا برخورد لازم انجام دهیم تا پویایی کسب و کار و تولید را رقم زنیم.

وی با بیان اینکه در سطح کلان با قاچاقچیان کالا برخورد قاطع صورت گیرد، مطرح کرد: قاچاق سوخت در شهرستان‌های جنوبی استان به دلیل همسایگی با استان‌های مرزی وجود دارد.

سرپرست معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری کرمان با تاکید برآنکه مدیریت بخشنامه‌ای نباشید بلکه مدیر ریسک پذیر و مدیریت بومی امکانات و ظرفیت‌ها را الزامات یک مدیر برشمرد و بیان کرد: در بسیاری از مسایل باید صورت بومی و به اقتضای شرایط و امکانات موجود استان مدیریت کرد و در برخی از اوقات با از دست دادن فرصت‌های طلایی، موضوعات عادی را به مسایل امنیتی تبدی می‌کنیم.

وی مبارزه با فساد را یکی دیگر از ارکان مدیریت دانست و اظهار کرد: برنامه ما برخورد قاطع با قاچاق است و باید مردم را از استفاده از کالاهای قاچاق با فرهنگ سازی برحذر کنیم. 

وی با اشاره به اینکه نقش رسانه‌ها در اطلاع رسانی، تصریح کرد: مواظب فضای اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی کشور باشیم تا دشمنان از آنها سوءاستفاده نکنند.

حسینعلی سردشتی معاون شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان نیز در این جلسه گفت: از زمانی که مرزها باز شده، قاچاق سوخت به شدت افزایش یافته و این موضوع در جنوب استان مشهودتر است.

وی اظهار کرد: سال گذشته در چهار شهرستان جنوبی استان کرمان به جز جیرفت روزانه 375 هزار لیتر بنزین مصرف می‌شده که این میزان در حال حاضر بیش از 450 هزار لیتر است.

معاون شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان عنوان کرد: در حال حاضر در سطح کشور و از سوی وزات نفت هیچ نظارتی بر بنزین وجود ندارد و نیاز است که بر اساس یک تصمیم استانی، کارت های آزاد جمع آوری شده ومردم از کارت‌های سوخت خود استفاده کنند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: