• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4414-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

معاون وزیر نیرو در امور برق خبر داد:

صرفه‌جویی 2 هزار مگاواتی برق در پی تغییر ساعات ادارات در کشور

معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره به مشکلات برق کشور، گفت: در سال جاری اگر مردم کمک و حمایت استانداران برای تغییر ساعات کار اداره‌ها نبود با مشکل جدی کمبود برق مواجه می‌شدیم اما در پی این همکاری حداقل 2 هزار مگاوات برق صرفه‌جویی داشتیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "همایون حائری" عصر امروز 11 مردادماه در جلسه ستاد برق استان کرمان گفت: نباید متکی به نیروگاه های آبی باشیم.

وی مشکل برق امسال را به دلیل خشکسالی‌ها عنوان کرد و افزود: به دلیل خشکسالی‌ها 12 هزار مگاوات برقابی ما به 5 هزار مگاوات رسید، بنابراین برای سال‌های آینده باید در راستای احداث نیروگاه های حرارتی گام برداریم.

معاون وزیر نیرو در امور برق با اشاره به مشکلات برق کشور، تصریح کرد: در سال جاری اگر مردم کمک و حمایت استانداران برای تغییر ساعات کار اداره‌ها نبود با مشکل جدی کمبود برق مواجه می‌شدیم اما در پی این همکاری حداقل 2 هزار مگاوات برق صرفه‌جویی داشتیم.

حائری از ورود اولین واحد بخش گاز سیکل ترکیبی زرند به مدار کشور تا سال آینده خبر داد و بیان کرد: یکی از کارهای بسیار مهمی که از تمامی موارد حساس تر و مهمتر است، ایجاد خط برق بم، زاهدان، جیرفت و کهنوج است که باید در اولویت کارها قرار گیرد.

به گزارش ایسنا، همچنین "علی اصغر نصرالهی" مدیر عامل برق منطقه‌ای استان کرمان نیز در این جلسه گفت: برنامه‌ریزی شده است که تا سال آینده 50 مگاوات نیروگاه خورشیدی در استان کرمان وارد مدار شود.

وی ادامه داد: در سال آینده 3 هزار و 80 مگاوات برق نیاز داریم و در حال حاضر 2 هزار و 237 مگاوات مورد استفاده است.

مدیر عامل برق منطقه‌ای استان کرمان از افتتاح خط برق بم، زاهدان، جیرفت و کهنوج در سال آینده خبر داد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: