• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-2684-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

با حضور معاون وزیر نیرو انجام شد؛

افتتاح ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب به روستاهای شمال کرمان/ تامین آب شرب 10 روستا

 ایستگاه پمپاژ و خط انتقال آب به روستاهای شمالی شهرستان کرمان امروز با حضور معاون آب و آبفای وزیر نیرو و نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.

به‌گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر، "عباس سروش" معاون آب و آبفای وزارت نیرو در این افتتاحیه با اعلام آمادگی وزارت نیرو برای پشتیبانی از طرح‌های آبی استان گفت: کرمان جزء استان‌های با شرایط خاص آبی است و ما در تلاش هستیم تا تامین پایدار آب شرب برای این استان عملیاتی شود.

وی تصریح کرد: باید خودمان را با شرایط کم آبی سازگارکنیم و هم در مصرف و هم در سیاست‌های حوزه تامین آب تجدیدنظر کنیم.

به گزارش ایسنا در این مراسم "علی رشیدی" مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اشاره به اینکه در این پروژه ۱۰ روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد گفت: بیش از ۴ هزار و ۸۰۰ نفر با اجرای این پروژه از نعمت آب شرب بهداشتی بهره‌مند می‌شوند.

وی تصریح کرد: در راستای اجرای این پروژه بزرگ ۱۰ ایستگاه پمپاژ تعریف شده که باید احداث شوند همچنین ۸۰ کیلومتر خط انتقال آب و ۵۵ کیلومتر شبکه داخلی نیز لوله گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت آبفار استان کرمان با اشاره به اینکه ۷۳ هزار و ۶۴۲ میلیون ریال تاکنون برای اجرای پروژه هزینه شده است بیان کرد: برای تکمیل پروژه به ۲۶ هزار و ۸۹۷ میلیون ریال اعتبار جدید نیاز است.

وی به حجم بالای کار در آبفار استان اشاره کرد و افزود: ۲ هزار کیلومتر لوله گذاری رقم بسیار بزرگی است که آبفار کرمان موفق به انجام آن شده است.

رئیس هیئت مدیره شرکت آبفار استان کرمان اظهار کرد: سرمایه اصلی ما در شرکت کار سخت است و درحال حاضر همزمان ۳۲ پیمانکار درتمام روستاهای استان درحال اجرای پروژه هستند.

به گزارش ایسنا درادامه مراسم دکتر محمدمهدی زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این مراسم با بیان اینکه کرمان ۱۶ سال خشکسالی را تجربه کرده و امسال بدترین وضعیت خشکسالی را داشتیم بیان کرد: آب شرب کرمان از عمق ۳۷۰ کیلومتری زمین تأمین می‌شود و اگر مشکل آب کرمان برطرف نشود در آینده مسائل اجتماعی وامنیتی را در این بخش شاهد خواهیم بود.
 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: