• پنجشنبه ۱۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-4214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان خبر داد:

مراجعه 300 زن سرپرست خانوار به بهزیستی کرمان در 6 ماه گذشته!

مدیر بهزیستی شهرستان کرمان با اشاره به مشکلات فراوان زنان سرپرست خانوار گفت: در 6 ماه گذشته 300 زن سرپرست خانوار به این اداره مراجعه کرده اند ،که آمار بالایی محسوب می شود. برخی از این افراد با یک یا چند فرزند، بدون درآمد و در شرایط بحرانی رها می شوند که دادن وام مشکلی را از آنها درمان نخواهد کرد لذا بایستی ابتدا تحت پوشش قرار گیرند و بعد مورد بازتوانی قرار گیرند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
دکتر احمدی پور در بازدید فرماندار کرمان از مرکز خدمات روانشناختی و مشاوره ای بهزیستی گفت: در این مرکز در زمینه خانواده،کودک، تحصیل، ازدواج و ... مشاوره داده می شود و ماهانه حدود 5000 تماس تلفنی با شماره 1480 داریم که به صورت رایگان مشاوره می گیرند و بین 8 تا 10 مراجعه حضوری داریم که با هزینه حدود یک چهارم مراکز مشاوره خصوصی مشاوره لازم را می گیرند.

وی با بیان اینکه بیشترین مراکز شبه خانواده استان را شهرستان کرمان دارد گفت: 30 مرکز با 550 کودک و نوجوان داریم و حدود 1000 بچه نیز در خانواده ها نگهداری می شوند.

 مدیر بهزیستی شهرستان افزود: 1800 زن سرپرست خانوار در شهرستان کرمان تشکیل پرونده داده اند که نیمی از آنها به دلیل طلاق ، سرپرستی خانواده خود را بر عهده دارند.

وی با اشاره به مشکلات فراوان زنان سرپرست خانوار گفت: در 6 ماه گذشته 300 زن سرپرست خانوار به این اداره مراجعه کرده اند ،که آمار بالایی محسوب می شود. برخی از این افراد با یک یا چند فرزند، بدون درآمد و در شرایط بحرانی رها می شوند که دادن وام مشکلی را از آنها درمان نخواهد کرد لذا بایستی ابتدا تحت پوشش قرار گیرند و بعد مورد بازتوانی قرار گیرند.

احمدی پور ضمن بیان این مطلب که در سال 96 توانستیم 865 نفر از افراد تحت پوشش بهزیستی را در قالب وام اشتغال کارفرمایی و خویش فرمایی مشغول به کار کنیم ابراز کرد: تنها در ماه گذشته 13 نفر از معلولین و بچه های شبه خانواده را با معرفی به یک شرکت آب معدنی مشغول به کار نمودیم.

وی ادامه داد : 28 مرکز و کمپ ترک اعتیاد زیر نظر بهزیستی شهرستان اداره می‌شوند که با احتساب مراکزی که زیر نظر علوم پزشکی اداره می‌شوند بالای 200 مرکز هستند، که در این زمینه کار میکنند.

براساس این گزارش، "علی بابایی" فرماندار کرمان نیز در حاشیه این بازدید با اشاره به تعداد زیاد مراجعین این مرکز و نیاز روز افزون به خدمات مشاوره ای برای زوج ها و جوانان ،ضمن قدردانی از زحمات کارکنان بهزیستی خواهان استفاده بیشتر از ظرفیت های خصوصی در این بخش شد.

وی اعتیاد را زمینه ساز بسیاری از معضلات اجتماعی دانست و افزود: در زمینه پیشگیری از اعتیاد باید جدی تر عمل کرد،بسیاری از مشکلاتی که دامن گیر خانواده می‌شود ناشی از همین اعتیاد است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: