• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان:

جمع‌آوری بیش از 500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان در سال جاری

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان از جمع‌آوری بیش از 500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان در سال جاری خبر داد و گفت: مکانی که برای ساماندهی این سگ‌ها فراهم شده امکان توسعه نیز دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
محمد مختاری پیش از ظهر امروز 10 مرداد ماه در نخستین جلسه بررسی حیوانات ناقل بیماری در شهرستان رفسنجان اظهار کرد: کنترل سگهای ولگرد به بخشداریها و شهرداریها سپرده شده و نیاز است که تلاش بیشتری در این خصوص انجام شود و بخشداریها نیز در این خصوص ورود کنند.

وی با بیان اینکه بحث سگ‌های ولگرد موضوعی است که همه درگیر آن هستند و با هماهنگی بین بخشداری‌ها و شهرداری‌های شهرستان کار نتیجه می‌دهد ادامه داد: زمینی به مساحت 1600 متر برای ساماندهی سگ‌های ولگرد آماده شده و در یک سوله کار عقیم‌سازی سگ‌های ولگرد و غربالگری آن‌ها انجام می‌شود.

مختاری افزود: سگ‌هایی که بیمار باشند مورد معالجه قرار می‌گیرند و سگ‌هایی که بیماری صعب‌العلاج داشته باشند به صورت مرگ آرام معدوم می‌شوند.

معاون خدمات شهری شهرداری رفسنجان از جمع‌آوری بیش از 500 قلاده سگ ولگرد در رفسنجان در سال جاری خبر داد و بیان کرد: مکانی که برای ساماندهی این سگ‌ها فراهم شده امکان توسعه نیز دارد.

به گزارش ایسنا، مدیر گروه بیماری‌های معاونت بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی رفسنجان نیز در این جلسه اظهار داشت: با توجه به اینکه سگ‌های ولگرد بیابان‌ها رو به افزایش است و این سگها حیات وحش ما را هم در خطر قرار داده است. ضمن آنکه بیماری در سگهای ولگرد منجر به آلودگی سگهای خانگی نیز می شود.

محسن نژادقادری افزود: در چهار ماهه امسال در شهر یزد تنها 50 نفر واکسن هاری دریافت کرده اند در حالی که در شهرستان رفسنجان در این بازه زمانی 574 نفر واکسن هاری دریافت کرده اند که آمار بالایی برای این شهرستان محسوب می شود.

بنا به این گزارش، در پایان این جلسه علی آرمان معاون عمران و برنامه‌ریزی فرمانداری رفسنجان اعلام کرد: تا پایان مرداد صاحبان سگ‌های خانگی نسبت به دریافت واکسن هاری و شناسنامه‌دار کردن سگ‌های خود اقدام کنند و در غیر این صورت سگ‌ها جمع‌آوری می‌شوند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: