• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1784-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق کرمان:

شدت تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی است!!

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: شدت تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی است و بی ثباتی در بازار مشکلات زیادی برای اقتصاد کشور ایجاد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سیدمهدی طبیب زاده" امروز ۷ مردادماه در جلسه بررسی نحوه فعال سازی واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد استان کرمان با اشاره به مشکلات واحدهای فعال در استان کرمان، اظهار کرد: شدت تحریم داخلی بیش از تحریم خارجی است و بسیاری از واحدها مشکل دارند.

وی به آشفتگی در بازار کشور اشاره و افزود: بی ثباتی در بازار مشکلات زیادی ایجاد کرده و در برخی موارد کالاهای تولید داخل که نه صادراتی و نه وارداتی بوده، افزایش قیمت زیادی داشته که مشکلاتی را برای فعالان اقتصادی ایجاد کرده است.

طبیب زاده با بیان اینکه بیشتر مشکلات مربوط به بانک، بیمه و مالیات است، تصریح کرد: در صورت تعیین تکلیف بدهی دولت به پیمانکاران، بازار، تامین اجتماعی و حمایت قضایی، می توان به حل بسیاری از مشکلات امیدوار باشیم.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان بیان کرد: باید بدهی دولت به پیمانکاران تعیین تکلیف شود و در بحث تهاتر طلب پیمانکار و بدهی مالیاتی، جریمه مالیاتی اخذ نشود.

مشکل ۶۴ درصد واحدهای تولیدی استان کمبود نقدینگی است

به گزارش ایسنا "مهدی حسینی نژاد"رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان نیز در این جلسه اظهار کرد: یک هزار و ۴۰۹ واحد تولیدی در استان کرمان داریم که از پایان سال ۹۶ و تا اردیبهشت ۹۷ تعداد ۸۰۰ واحد پایش شد.

 وی با اشاره به اینکه ۳۷ درصد واحدهای استان فعال هستند، افزود: ۶۴ درصد واحدهای مشکل دار، کمبود نقدینگی دارند، ۵۲ درصد درگیر بی ثباتی قیمت هستند و هزینه بالای تولید، مالیات، فقدان بازار و ... از دیگر مشکلات است.

حسینی نژاد با اشاره به تسهیلات رونق تولید در استان کرمان تصریح کرد: جمعا تسهیلات پرداختی رونق تولید، مستقیم بانکی و انتقالی سال ۹۵ جمعا ۶۲۴ میلیارد تومان بوده و استان رتبه ۱۷ کشور را دارد در حالی که بزرگ ترین مشکل واحدها نقدینگی است و مدیریت بانکی نگاه کمک ندارد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت شمال استان کرمان بیان کرد: با انتقال گردش مالی واحدهای بزرگ به استان، می توانیم مشکل تامین نقدینگی واحدها را حل کنیم


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: