• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

سرپرست استانداری کرمان:

۲۵ تا ۵۰ درصد واحدهای تولیدی استان نیمه فعال و غیرفعال هستند

سرپرست استانداری کرمان گفت: بین ۲۵ تا ۵۰ درصد واحدهای تولیدی استان کرمان نیمه فعال و غیرفعال هستند که فعال کردن این واحدها راحت تر و کم هزینه تر از راه اندازی واحد جدید بوده و برای اشتغال فوری نیز بهتر خواهد بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" صبح امروز ۷ مردادماه در جلسه بررسی نحوه فعال سازی واحدهای صنعتی نیمه فعال و راکد استان کرمان اظهار کرد: یکی از دغدغه های ما واحدهای غیرفعال و نیمه فعال است که از شهریورماه سال گذشته پیگیر این مسئله بودیم و در دی ماه سال 96 مقرر شد کمیته ای با مسوولیت اتاق بازرگانی و دیگر دستگاه های ذیربط استان نسبت به شناسایی واحدهای معدنی غیرفعال و نیمه فعال اقدام کرده و برای حل مشکل آنها راهکار بدهد.

وی با اشاره به هدفگذاری انجام شده برای ایجاد ۱۵۰ هزار فرصت شغلی طی سه سال با رفع مشکلات واحدها تصریح کرد: بین ۲۵ تا ۵۰ درصد واحدهای تولیدی استان کرمان نیمه فعال و غیرفعال هستند که فعال کردن این واحدها راحت تر و کم هزینه تر از واحد جدید بوده و برای اشتغال فوری بهتر است.

فدایی با مثبت ارزیابی کردن مذاکرات خود با مدیران عامل چند بانک در تهران برای رفع موانع پرداخت تسهیلات به این واحدها بیان کرد: مشکل ما در استان است و طبق اعلام مدیران عامل این بانک ها، مدیران سرپرستی استان اختیارات را دارند و اگر کاری نمی کنند، خودشان نمی خواهند.

سرپرست استانداری کرمان در ادامه گفت: تلاش می کنیم واحدهای فعال، نیمه فعال یا غیرفعال نشوند و باید موضوعات دسته بندی و برای آنها راه حل پیدا کنیم.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد واحدهایی که با بانک مشکل دارند مشخص و در شورای بانک های استان پیگیری شود، همچنین در زمینه کالاهای مصرفی شرکت های بزرگ مذاکره شود تا خریدها از داخل استان صورت بگیرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: