• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 975-290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رفسنجان تأکید کرد:

ضرورت رصد روزانه وضعیت بازار رفسنجان

فرماندار رفسنجان با اشاره به سواستفاده سودجویان در این شرایط اقتصادی، گفت: باید وضعیت بازار به طور مرتب، متوالی و روزانه رصد شود و جلسات تنظیم بازار باید بصورت هفتگی برگزار شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، علیار اسکندری‌نسب صبح امروز 6 مرداد ماه در جلسه ستاد تنظیم بازار شهرستان رفسنجان اظهار کرد: جلسات ستاد تنظیم بازار آنچنان که از آن انتظار می رفت و می بایست که به صورت مستمر و مکرر انجام شود، انجام نشد و بعضاً یا جلسات برگزار نمی شود یا اگر برگزار شود جدی گرفته نمی شود.

وی با اشاره به اینکه وضعیت اقتصادی تأثیر مستقیم بر زندگی مردم دارد و مردم از مسئولان انتظار دارند گره از مشکلات‌شان باز کنند، افزود: شاید نتوان به صورت 100 درصدی مشکلات اقتصادی مردم را حل کرد ولی شفافیت و روشنگری آن برای مردم مهم است زمانی که مردم بتوانند مشکلات اقتصادی کشور را درک کنند ما را همراهی خواهند کرد.

فرماندار رفسنجان با اشاره به تحریم‌ها و تهدیدهای دیرینه دشمن علیه نظام، تصریح کرد: استکبار جهانی از ابتدای پیروزی انقلاب تاکنون درصدد ایجاد مشکلاتی برای نظام بوده است که ترور شخصیتهای انقلاب، به شهادت رساندن رئیس جمهور و یارانش در گذشته، جنگ تحمیلی و تحریمهای ظالمانه علیه ایران و خروج از برجام از نمونه های این دشمنی ها است.

اسکندری نسب افزود: آمریکائیها با خروج از برجام بدعهدی خود را اثبات کردند و تحریمهای یکجانبه ای را ایجاد کرده اند که اخیرا دیوان داوری لاهه حق را به ایران داده است.

وی بیان کرد: دشمن به باور خود می‌خواهد اقتصاد ایران را از درون از هم بپاشد و مردم را ناراضی کنند اما ما نباید اجازه دهیم باور مردم نسبت به انقلاب سست شود.

فرماندار رفسنجان با اشاره به سواستفاده سودجویان در این شرایط اقتصادی، تصریح کرد: وضعیت بازار باید به طور مرتب، متوالی و روزانه رصد شود و جلسات تنظیم بازار باید بصورت هفتگی برگزار شود. ارزاق عمومی که در رابطه با زندگی مردم نقش مستقیم دارد باید به صورت روزانه رصد شود.

اسکندری نسب در این زمینه به رسانه ها اشاره و بیان کرد: اطلاع رسانی و آرامش بخشی از رسانه های محلی و محلی باید انجام شود و اخبار منفی از سوی رسانه ها نباید پمپاژ شود چرا که باعث ناامیدی مردم می شود. مدیران نیز اطلاع رسانی دقیق به مردم را انجام دهند.

فرماندار رفسنجان به وضعیت بحرانی شهرستان و کاهش تولید محصول در سال جاری و آینده اشاره و اضافه کرد: مردم رفسنجان که یک دورانی با کمک‌های ارسالی خود به جبهه‌ها در اداره جنگ نقش‌آفرین بودند حق‌شان نیست که امروز در بحران به سر ببرند.

اسکندری نسب اظهار داشت: اگر گاهی با برپایی نمایشگاه در این شهرستان ممانعت می‌شود برای حمایت از اصناف شهرستان است اما از آن طرف هم اصناف باید حق مردم را رعایت کنند اگر احساس کنیم بازار با مردم همراهی نمی‌کند یقیناً برای رفاه حال مردم تصمیماتی گرفته و نمایشگاه‌هایی برپا می شود.

وی یادآور شد: با توجه به نزدیک شدن ایام حج و زیارت و محرم و همچنین افزایش تقاضای مردم در خصوص گوشت گرم و مرغ، تمهیداتی اندیشیده شود تا مشکلاتی در این خصوص ایجاد نشود.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: