• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-487-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان:

100 شی تاریخی استان کرمان در نوبت مرمت قرار دارند

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی وگردشگری استان کرمان از مرمت بیش از 50  شی تاریخی از ابتدای سالجاری تا کنون خبر داد و گفت: در حال حاضر نیز 100 شی دیگر در نوبت مرمت در آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیاء تاریخی این اداره کل قرار دارند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا منطقه کویر،
"غلامرضافرخی" با اشاره به اینکه از ابتدای سالجاری تاکنون بیش از 50 شی تاریخی مرمت شده است، افزود: این اشیاء شامل سکه، مهره های برنزی هزاره سوم پیش از میلاد و تعدادی سفال  و غیره بوده است.

وی با بیان اینکه پیش بینی می شود تا پایان سالجاری 100شی تاریخی دیگر مرمت شود، اظهار کرد: سال گذشته 180 شی از جنس سفال، سکه، فلز و کاشی مورد مرمت قرار گرفت.

فرخی با اشاره به اینکه سال گذشته آزمایشگاه حفاظت و مرمت اشیا، تاریخی اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان برای دومین بار حائز رتبه برتر کشور شد، تصریح کرد: این آزمایشگاه در هفته میراث فرهنگی از سوی رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور مورد تقدیر قرار گرفت.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه گفت: بیشتر اشیای تاریخی مرمت شده حاصل از حفاری های انجام شده در بخش های مختلف این استان بوده است.

وی با بیان اینکه با توجه به ارزشی که اشیا، تاریخی دارند، حفاظت و مرمت آنها الویت بندی می شود، خاطرنشان کرد: بسیاری از این آثار آداب و رسوم و تفکر گذشتگان را عیان می‌کند و نمایش آنها باعث هویت بخشی اجتماعی خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: