• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 975-385-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس خبر داد:

پاسخ‌های دولت درباره قیمت طلا و ارز نمایندگان را قانع نکرد/احتمال سوال از رییس جمهور

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با نمایندگان رییس جمهور گفت: عصر امروز در رابطه با سوال از رییس جمهور جلسه کمیسیون با حضور نمایندگان ایشان در بحث ارز، طلا و بیکاری برگزار شد که نمایندگان سوال کننده از پاسخ های نمایندگان رییس جمهور قانع نشدند.

"احمد انارکی محمدی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر
درباره تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار کرد: بعد از رای آوردن تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق، اعضای هییت رییسه مشخص و اقدامات لازم در این راستا شروع شد.

وی با بیان اینکه از دستگاه های مرتبط با این موضوع و همچنین عضو ستاد سوالاتی پرسیده و علاوه بر پاسخ، آنها را خواستیم تصریح کرد: در روند تحقیق و تفحص، مشکلات رصد و محور کار در پیشگیری، مبارزه، قانونگذاری و قضایی دنبال خواهد شد ضمن آنکه در این راستا بازدیدهای میدانی از مرزهای داخل و خارج از کشور نیز صورت گرفت.

رییس کمیته تحقیق و تفحص از روند مبارزه با قاچاق کالا و ارز بیان کرد: جلساتی با دادستان و وزرای مرتبط از جمله وزارت صنعت و معدن، اطلاعات و ... برگزار و گزارشات در حال آماده شدن است که تا چند روز آینده به صحن علنی مجلس شورای اسلامی ارائه خواهد شد.

وی افزود: بیشترین بحث و محور کار، علمی و پژوهشی بوده و اینکه ایرادات و آسیبها شناسایی شود و پرونده های سازمان یافته قاچاق دنبال شد و امیدواریم گزارش خوبی به مردم بدهیم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس درباره واردات خودرو نیز به ایسنا گفت: بحث واردات خودرو را بیشتر موضوع تخلفات می دانیم تا قاچاق زیرا نمی شود به این شکل قاچاق صورت بگیرد لذا بیشتر تخلف است.

وی بیان کرد: در این زمینه با دستگاه های امنیتی و سازمان های مربوطه از جمله گمرک و صنعت و معدن جلسه برگزار و توضیحات ارائه شد که نشان می دهد تخلف صورت گرفته و تعدادی هم قاچاق شده است.

انارکی تصریح کرد: در این زمینه دستگاه امنیتی پیگیر و در حال تشکیل پرونده است تا به دستگاه قضایی برود.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش درباره جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با نمایندگان رییس جمهور گفت: عصر امروز در رابطه با سوال از رییس جمهور جلسه کمیسیون با حضور نمایندگان ایشان در بحث ارز، طلا و بیکاری برگزار شد که نمایندگان سوال کننده از پاسخ های نمایندگان رییس جمهور قانع نشدند.

وی افزود: گزارش کمیسیون به هیئت رییسه مجلس شورای اسلامی اعلام خواهد شد و اگر بیش از ۷۴ امضا باقی باشد، سوال از رییس جمهور در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام وصول خواهد شد.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمان همچنین درباره انتخاب استاندار کرمان گفت: مجمع نمایندگان گزینه جدیدی مطرح نکرده و وزارت کشور پیگیر است که حکم دکتر فدایی، سرپرست فعلی استانداری را به عنوان استاندار کرمان بزند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: